• 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Ekstraklasa - zwycięstwo Korony Kielce w sparingu z Zorią Ługańsk

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Korony Kielce pokonali w sparingu ukraińską Zorię Ługańsk 2-0. To pierwszy z pięciu zaplanowanych meczów kontrolnych kielczan, przygotowujących się do rozgrywek Ekstraklasy.

Kielczanie pewnie pokonali ukraiński zespół. O zwycięstwie zadecydowały bramki zdobyte w ostatnich 11 minutach regulaminowego czasu gry. Pierwszą zdobył Przemysław Trytko w 79. minucie spotkania, drugą zaś Luis Carlos w 81.

Pochodzący z Brazylii zdobywca drugiej bramki podczas zgrupowania w Turcji przechodzi testy pod okiem sztabu szkoleniowego Korony. Ostatnio grał w barwach Zawiszy Bydgoszcz.

Do 7 lutego zawodnicy Korony rozegrają jeszcze cztery mecze kontrolne. Ich kolejnymi rywalami będą: FC Nasaf (Uzbekistan), Spartaki Cchinwali (Gruzja), FC Dunaujvaros (Węgry) oraz Dynamo Tbilisi (aktualny mistrz Gruzji).

Dowiedz się więcej na temat: Korona Kielce | Ekstraklasa