• 2 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 4 .Radomiak (1 pkt.)

Ekstraklasa. Korona Kielce - Cracovia 1-0 w 19. kolejce

W meczu 19. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Cracovię 1-0. Mecz miał dramatyczny przebieg. Gospodarze kończyli w dziewiątkę, a goście w dziesiątkę.

Kliknij, by przejść do relacji na żywo z meczu Korona Kielce - Cracovia

Relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Cracovia dostosowana do urządzeń mobilnych

Cracovia musiała sobie radzić bez lidera środka pola i kapitana, Janusza Gola. Jego brak był bardzo widoczny. Korona rządziła w środku pola i dzięki temu prowadziła grę. Przed polem karnym miała jednak problem. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Poza kilkoma strzałami z daleka nie potrafiła stworzyć dobrej sytuacji.

Ciekawie zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. Rodrigo Zalazar ostro sfaulował Michała Helika, za co został ukarany czerwoną kartką. Sędzia najpierw pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę, ale po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, zreflektował się.

Grając w przewadze, piłkarze Cracovii się rozluźnili. Chcieli utrzymać bezbramkowy remis do przerwy, a później ruszyć na rywala. Ten plan spalił na panewce.

W 43. minucie Sylwester Lusiusz stracił piłkę pod własnym polem karnym. Skorzystał z tego Matej Puczko, który zagrał do Erika Pacindy, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi, dał Koronie prowadzenie.

W drugiej połowie przewagę miała Cracovia, ale nie potrafiła tego wykorzystać. Podopieczni Michała Probierza byli nieskuteczni. Próbowali atakować skrzydłami, ale Korona dobrze się broniła.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, boisko musiał opuścić Jakub Żubrowski. W okolicach pola karnego faulował Pellego van Amersfoorta i dostał żółtą kartę. Była to jego druga kara indywidualna. Pierwszą dostał siedem minut wcześniej.

Cracovia miała więc dwóch zawodników więcej. W końcówce rzuciła się do ataku, ale nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi. Korona sprytnie "kradła" czas. Dodatkowo, w 89. minucie, po starciu z Uroszem Duranoviciem, czerwoną kartką został ukarany David Jablonsky.

Końcówka była bardzo zacięta. Cracovia zmarnowała dwie znakomite sytuacje. Najpierw, w sytuacji sam na sam, w bramkę nie trafił Rafael Lopes. Później, strzał Michała Helika, sprzed linii bramkowej, wybił Bartosz Spychała. W efekcie Korona utrzymała prowadzenie i zapisała bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie.