Reklama

Reklama

Dawid Janczyk odchodzi z Korony do PFC Ołeksandrija

Dawid Janczyk został wypożyczony do ukraińskiego PFC Ołeksandrija.

Dawid Janczyk został wypożyczony do ukraińskiego PFC Ołeksandrija.

Zobacz, jak Ołeksandrija radzi sobie w ukraińskiej Premier League

"Jest to wypożyczenie z CSKA Moskwa na takich samych zasadach jak do Korony. Wracam w piątek do Kielc aby rozwiązać obowiązującą do 2012 roku umowę" - wypowiedź wychowanka Sandecji Nowy Sącz cytuje "Radio Kielce".

Po mistrzostwach świata drużyn do lat 20 w 2007 roku Janczyk został sprzedany przez Legię Warszawa do CSKA Moskwa za 2,8 mln euro. W rosyjskim klubie był jednak głównie rezerwowym.

Reklama

W grudniu 2008 roku został wypożyczony do belgijskiego Lokeren, w którym zdobył kilka ważnych bramek. Później trafił do Germinalu Beerschot, skąd po zakończeniu ostatniego sezonu znowu wrócił do CSKA, a w lutym trafił do Korony. W kieleckim zespole miał odbudować formę, ale nie mógł przebić się do podstawowego składu. W lipcu był na stestach w izraelskim Hapoelu Beer-Szewa, jednak wrócił do Kielc.

"Musiałem odejść z Korony bo narastała we mnie ogromna frustracja. Przychodziłem do Kielc żeby grać. Miałem nadzieję na powrót do reprezentacji Polski na Euro 2012 tymczasem grzałem ławę" - powiedział piłkarz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL