Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Zagłębie - Partizan 0-0 po karnych: 4-3. Stokowiec: Byliśmy lepsi pod każdym względem

- Pokazaliśmy, że dzisiaj byliśmy lepszą drużyną. Mentalnie, fizycznie, organizacją gry przewyższaliśmy Partizan- powiedział po wygranym w konkursie rzutów karnych meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej, trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec.


Liga Europejska - sprawdź terminarz i wyniki!

Trener lubinian nie ukrywał swojej radości z awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Piotr Stokowiec powiedział, że jego zespół przewyższał w czwartek rywali mentalnie, fizycznie oraz organizacyjnie.

- Potrafimy radzić sobie z presją, świetna postawa w rzutach karnych - dodał Stokowiec.

- Chciałem podziękować trenerowi Partizana za sportową postawę. Świetne dwa widowiska, chcieliśmy grać czysto i nie było leżenia i udawania. Partizan jest bardzo dobrą drużyną i z pewnością będzie się rozkręcać. Życzę każdej polskiej drużynie, by zagrać z taką drużyną - dorzucił trener Zagłębia.

Reklama

Szkoleniowiec "Miedziowych" zadedykował zwycięstwo i awans zmarłemu niedawno Rudolfowi Kaperze. - Dzięki niemu jestem trenerem, on wpłynął na to, że taką obrałem drogę. Jemu chciałbym zadedykować to zwycięstwo - zakończył.

W dużo gorszym nastroju był trener Serbów, Ivan Tomić. - Drużyna Zagłębia zmieniła taktykę w porównaniu do pierwszego meczu, rywale grali długimi podaniami. Niestety doszło do rzutów karnych, które przegraliśmy. Jest to dla mnie trudne przeżycie. Szczególnie po tym, że w Belgradzie powinniśmy wygrać - powiedział szkoleniowiec belgradzkiej drużyny.

Po wygranym 4-3 konkursie rzutów karnych, Zagłębie Lubin awansowało do III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rywalem "Miedziowych" będzie duńskie Sonderjyske.

Z Lubina, Łukasz Szpyrka


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje