Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Zagłębie Lubin rozważa zatrudnienie Piotra Stokowca. Powrót po czterech latach?

W Zagłębiu Lubin szykują się zmiany. Pozycja trenera Dariusza Żurawia jest na tyle słaba, że szefowie klubu od kilku tygodni rozglądają się za jego następcą. Według informacji Interii tym już niedługo może zostać Piotr Stokowiec, który jest żelaznym faworytem lubinian. Bez wpływu na to nie jest fakt, że 49-latek w Zagłębiu pracował z sukcesami w latach 2014-2017.

Od kilku tygodni trenerski stołek pod Dariuszem Żurawiem płonie. Mimo prób były trener Lecha Poznań nie jest w stanie podnieść poziomu drużyny z Lubina, która w tym sezonie należy do najsłabszych w PKO BP Ekstraklasie. "Miedziowi" grają słabo, a w ligowej tabeli zajmują dopiero 14. miejsce, ledwo utrzymując się nad strefą spadkową...

Podsumowanie kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa w każdy poniedziałek o 20:00 - zapraszają: Staszewski, Peszko i goście!

Reklama

To sprawiło, że szefowie klubu postanowili rozejrzeć się za następcą Żurawia. Według informacji Interii tym może zostać Piotr Stokowiec, niedawno szkoleniowiec Lechii Gdańsk, który w przeszłości pracował w Lubinie z sukcesami.

Stokowiec nowym trenerem Zagłębia?

Czas Żurawia dobiega końca - nie ma co do tego wątpliwości. Trenerowi nie pomógł przegrany 2-3 mecz z Lechem, w którym poznaniacy całkowicie zdominowali gospodarzy. Zwolnienie Żurawia wydaje się więc już tylko kwestią czasu.

Jak dowiedziała się Interia, w gabinetach szefów Zagłębia coraz głośniej mówi się o potrzebie zatrudnienia Stokowca. Dla lubińskiego klubu byłby to ruch całkowicie naturalny, bo przecież to właśnie Stokowiec osiągał z Zagłębiem najlepsze wyniki w ostatnich latach (trzecie miejsce w Ekstraklasie, a także start w europejskich pucharach). Również 49-letni szkoleniowiec bardzo ceni klub z miedziowego miasta; często podkreśla sentyment, jaki łączy go z Zagłębiem.

Zmiana dopiero od nowego roku?

Dodatkowo Stokowiec jest już do wzięcia, bo przepis ograniczający możliwość zmiany pracy trenerów obowiązuje tylko na przestrzeni rundy. A ta - chociaż Ekstraklasa gra do 19 grudnia - właśnie się zakończyła. Oznacza to, że w Lubinie bez żadnych konsekwencji będą mogli zatrudnić Stokowca już w przyszłym tygodniu. Czy tak się stanie? Możliwe, że szkoleniowiec dołączy do klubu dopiero po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, a więc w nowym roku.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

W swoim zawodowym CV poza Lechią i Zagłębiem Stokowiec ma także pracę w Widzewie Łódź, Polonii Warszawa czy Jagiellonii Białystok. Pod koniec sierpnia został zwolniony z Lechii, w której pracował od 2018 roku.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama