Reklama

Reklama

  • 1 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 5 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 6 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 7 .Cracovia (1 pkt.)
  • 8 .Górnik Łęczna (1 pkt.)

Zagłębie Lubin rewelacją Ekstraklasy. Prezes tonuje nastroje

- Jestem zadowolony z tego, że nasza koncepcja budowy zespołu się sprawdziła. Nie podgrzewamy jednak atmosfery i dalej będziemy robili swoje - mówi prezes Zagłębia Lubin, Tomasz Dębicki. "Miedziowi" są w czołówce Ekstraklasy po rundzie zasadniczej i będą walczyć o puchary.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Licząc mecze rundy wiosennej lepsza od Zagłębia była tylko Legia Warszawa. Beniaminek z Lubina przegrał w tym roku tylko jeden mecz (z Legią), stracił najmniej goli (sześć) i rundę zasadniczą zakończył na wysokim czwartym miejscu. Po podziale punktów zespół trenera Piotra Stokowca ma tyle samo oczek co trzecia w tabeli Pogoń Szczecin i biorąc pod uwagę prezentującą formę, ma duże szanse zająć na koniec sezonu miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach.

Reklama

Nastroje w Lubinie są doskonałe, ale prezes Dębicki przyznał, że nie chodzi tylko o same wyniki. - Jestem przede wszystkim bardzo zadowolony z tego, że nasza koncepcja budowy zespołu się sprawdziła. Nie podgrzewamy jednak atmosfery i dalej będziemy robili swoje. To zrozumiałe, że nasi kibice pewnie by chcieli spektakularnych sukcesów już teraz. My też ich bardzo chcemy, ale podchodzimy do tego spokojnie, bo mamy swój plan i krok po kroku go realizujemy. Zależy nam, aby pozytywna zmiana w Zagłębiu była długotrwała - wyjaśnił.

Czasy, kiedy do Lubina hurtowo kupowano piłkarzy, którzy później okazywali się ruchami nic nie dającymi zespołowi, minęły już chyba bezpowrotnie. Od pewnego czasu w Zagłębiu odważniej stawiają na wychowanków i najpierw zaowocowało to szybkim i w dobrym stylu wywalczonym powrotem do Ekstraklasy, a teraz zespół Stokowca jest rewelacją ligi.

- Już w pierwszej lidze mówiliśmy, że stawiamy na naszą młodzież, ale dodawaliśmy też, że samą młodzieżą nie da się wywalczyć awansu. I tak samo jest teraz. Mamy swoich młodych wychowanków w składzie, ale wspierani oni są przez bardziej doświadczonych i ogranych zawodników. Ta koncepcja się świetnie sprawdziła i nadal będziemy ją realizowali - powiedział Dębicki.

Krzysztof Piątek czy Jarosław Kubicki mają dopiero po 20 lat, a już są mocnym punktem zespołu i zdążyli doskonale pokazać się na boiskach w Ekstraklasie. Podobnie jak Jarosław Jach, a ostatnio także błysnął Filip Jagiełło. Do szerokiej kadry pierwszego zespołu pukają kolejni młodzi gracze, którzy są produktem chluby lubińskiego klubu - Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Akademia to w tej chwili dwa oświetlone boiska ze sztuczną trawą, cztery place gry z naturalną nawierzchnią (dwa oświetlone) i dodatkowo otwarty plac treningowy (także oświetlony). Ostatnio lubińska akademia jako pierwsza w kraju wzbogacona została w specjalistyczny program komputerowy, którzy m.in. pozwoli monitorować każdego z młodych graczy, ustalać obciążenia treningowe i przygotowywać zajęcia.

- To bardzo rozbudowane narzędzie, które zdecydowanie ułatwi pracę trenerom, ale i pozwoli przenieść ją na wyższy poziom. Szkoleniowcy szybko przygotują profesjonalny konspekt zajęć, łącznie z wszystkimi niezbędnymi rysunkami i opisami, które wyjaśnią piłkarzom, na czym polega dane ćwiczenie - poinformował dyrektor akademii Krzysztof Paluszek.

Jak zapewnił Dębicki, bardzo dobra gra, wysokie miejsce w tabeli i perspektywa gry w europejskich pucharach nie wpłyną w znaczący sposób na działania klubu, który dalej chce rozwijać akademię i będzie podążał drogą, którą obrał po ostatnim spadku z Ekstraklasy.

- Sytuacja jest taka, że możemy zakończyć sezon na drugim miejscu, bo pierwsze będzie jednak chyba poza zasięgiem, ale równie dobrze możemy być na ósmym. Zawodnicy są podbudowani wynikami, widać u nich chęć walki i to nas bardzo cieszy. Mierzymy jak najwyżej, ale, podkreślam, zachowujemy chłodną głowę. Nadal stawiamy na stabilny rozwój i tego będziemy się trzymali. Mamy swój plan i krok po kroku go realizujemy - podsumował prezes beniaminka.

Walkę w górnej ósemce Zagłębie rozpocznie meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk (sobota, godz. 18).

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Lubin | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje