Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Zagłębie Lubin. Psychologia według trenera Mariusza Lewandowskiego

W reprezentacji Polski podejścia do piłkarzy uczył się m. in. od Jerzego Engela, Zbigniewa Bońka, Pawła Janasa, czy Leo Beenhakkera. Dziś Mariusz Lewandowski sam próbuje docierać do zawodników i na razie wychodzi mu to całkiem nieźle.

"Brawo za charakter, brawo za trzy punkty, ale powiem coś jeszcze - najważniejsze jest, żebyśmy trzymali się razem wtedy, kiedy przegrywamy. Porażki budują. Fajnie być przy wygranych, bo wtedy wszyscy się cieszą, ale pamiętajcie, że tylko z porażek wyciągamy wnioski i z porażek się uczymy. Razem wygrywamy i razem przegrywamy!" - tak wyglądała odprawa Zagłębia po wygranym meczu z Cracovią (1-0).

Zaraz po ostatnim gwizdku poprowadził ją trener Lewandowski, a chwilę po jego słowach piłkarze zaczęli śpiewy i świętowanie. Z kolei szkoleniowiec poszedł na konferencję prasową, gdzie dalej nie zapomniał o roli psychologii w sporcie.

Reklama

Jeden mecz to nic

Lewandowski przez dziennikarzy został zagadnięty o postawę swojego bramkarza. Dominik Hładun bronił świetnie, nie popełnił najmniejszego błędu i został bohaterem spotkania. Szkoleniowiec uniknął jednak bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, ale znów wykorzystał moment, by przekazać swoje podejście do piłkarzy.

- Powiem inaczej - Hładun w ostatniej kolejce [w mecze z Jagiellonią Białystok - przyp. red.] trochę nie popisał się przy wyjściu do piłki, ale porozmawiałem z nim i powiedziałem, że ciągle w niego wierzę. Wiem, że może mocno się rozwinąć, dlatego nie chciałbym, żeby po jednym błędzie chłopak się zniechęcił. Niech dalej pracuje... Dziś potwierdził, że ma potencjał, ale po jednym meczu ani nie zachwalajmy, ani nie gańmy - podkreślał Lewandowski.

Riposta bramkarza

Wszystko wskazuje na to, że na razie na takim podejściu szkoleniowiec sporo zyskuje, a przyznał to właśnie Hładun.

- Mecz z Jagiellonią mi nie wyszedł, ale dziękuję trenerom za zaufanie i za to, że mnie nie skreślili, tylko dali kolejną szansę. I właśnie dobrymi interwencjami chciałem odpowiedzieć na tamto nieudane spotkanie - powiedział bramkarz Zagłębia, który w meczu z Cracovią był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Na razie na korzyść metod trenera Lewandowskiego przemawia miejsce w tabeli. Zagłębie jest na szóstej pozycji i do lidera - Lecha Poznań - traci trzy punkty.

Piotr Jawor

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje