• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice. Cztery gole i popis napastnika!

Po emocjonującym starciu Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 2-2. Goście doprowadzili do wyrównania w końcówce starcia, a skutecznością popisał się dziś Jakub Świerczok.

Zobacz zapis relacji tekstowej z meczu Zagłębie Lubin - Piast Gliwice

Walka o zakończenie sezonu na miejscu premiowanym grą w europejskich pucharach trwa w najlepsze. Wszystkie kluby środka tabeli mają bowiem nadzieję, że rozgrywki pucharu Polski wygra Raków, przez co również czwarta pozycja dałaby szansę gry w kwalifikacjach.

Przed rozpoczęciem tego spotkania bliżej tego celu był Piast Gliwice, lecz gracze Zagłębia ostatnio znajdują się w dobrej dyspozycji i wygrali trzy minione starcia z rzędu.

Spotkanie mogło się jednak rozpocząć o wiele lepiej dla gości. Już w 11. minucie meczu Dominik Steczyk zagrał precyzyjną piłkę do Tiago Alvesa, który wpadł w pole karne, jednak nie zdołał pokonać Dominika Hładuna.

O wiele skuteczniejszy niespełna 10 minut później okazał się być Jakub Świerczok. Atakujący Piasta znalazł się na lewym skrzydle, złamał akcję do środka i oddał precyzyjny strzał, po którym futbolówka zatrzepotała się w bramce Hładuna.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Bardzo długo Zagłębie nie mogło złapać wiatru w żagle, lecz po kolejnym groźnym uderzeniu Świerczoka, gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W 33. minucie Sasza Balić dograł piłkę w pole karne, a Jewgienij Baszkirow głową dopełnił formalności.

Niespełna trzy minuty później gospodarze ponownie trafili do siatki. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Baszkirow dograł do Kamila Kruka, a ten płaskim strzałem pokonał Frantiszka Placha.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice. Jakub Świerczok odmienił losy spotkania!

Druga część gry mogła się o wiele lepiej rozpocząć dla Zagłębia. W 56. minucie Dejan Drazić znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała ponad poprzeczką. Na jego uderzenie błyskawicznie odpowiedział Świerczok, lecz podobnie jak rywal, nie trafił do siatki.

Napastnik nie pomylił się natomiast w końcówce spotkania. Michał Żyro, który pojawił się na boisku po wejściu z ławki rezerwowych, zagrał w pole karne. Tam najlepiej zachował się Świerczok i uderzeniem głową doprowadził do remisu.

Martin Konczkowski
 36′ 69′ Kamil Kruk
Jakub Czerwiński
Đorđe Crnomarković
Tomáš Huk35′
77′ Sasza Balić
Jakub Holúbek74′
89′ Patryk Szysz
Dominik Steczyk46′
77′ Filip Starzyński
Tiago Alexandre Alves55′
71′ Jakub Żubrowski
Patryk Sokołowski
 33′ Jewgienij Baszkirow
Patryk Lipski90′
71′ Dejan Dražić
Piotr Malarczyk
77′ Jakub Wójcicki
Mateusz Winciersz
71′ Adam Ratajczyk
Sebastian Milewski90′
89′ Mateusz Bartolewski