• 6 .Śląsk Wrocław (21 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (21 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (21 pkt.)

Zagłębie Lubin - Dinamo Moskwa 1-5 w sparingu

Zagłębie Lubin poległo 1-5 w rozegranym w tureckiej miejscowości Belek meczu towarzyskim z Dinamem Moskwa. 45 minut w barwach rosyjskiej drużyny rozegrał Sebastian Szymański.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Jej autorem był wykupiony przed sezonem z Borussii Dortmund Maximilian Philipp, który posłał piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Po zmianie stron skutecznością błysnął Sylvester Igboun. W 60. minucie Nigeryjczyk zdobył swojego pierwszego gola, a po kilkunastu minutach mógł już celebrować hat-tricka.

Jedyną bramkę dla "Miedziowych" zdobył w 87. minucie Jakub Tosik, wykorzystując rzut karny. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Rosji - w 90. minucie Dominika Kalinowskiego pokonał Kiriłł Panczenko.

TB

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zagłębie Lubin - Dinamo Moskwa 1-5 (0-1)

Bramki: 0-1 Philipp (42.), 0-2 Igboun (60.), 0-3 Igboun (68.), 0-4 Igboun (79.), 1-4 Tosik (87.), 1-5 Panczenko (90.)