Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Zagłębie Lubin. Czerwiński: Musimy się wziąć w garść

Trener Ben van Dael zapowiadał te transfery, ale do ich finalizacji już nie dotrwał. Asmir Suljić i Matyas Tajti podpisali kontrakty z "Miedziowymi"i mają pomóc wyciągnąć zespół z dołka. - Nasza gra nie może tak wyglądać - podkreśla w rozmowie z Interią Alan Czerwiński, obrońca lubinian.

- Transfery? To pytania do dyrektora sportowego, ale wiem, że w tej sprawie dużo się dzieje - mówił zaraz po meczu z Wisłą Kraków Ben van Dael. Minęła jednak godzina od wypowiedzenia tych słów przez szkoleniowca, a klub poinformował, że Holender nie prowadzi już Zagłębia.

Reklama

Van Daela już w klubie nie ma, ale są za to nowi zawodnicy. W ostatnim dniu okna transferowego umowy z lubinianami podpisali skrzydłowy Asmir Suljić oraz środkowy pomocnik Matyas Tajti (więcej o tym TUTAJ).

Kropkę nad "i" nad potrzebą wzmocnień postawiła porażka Zagłębia z Wisłą w Krakowie 2-4. 

- Przy wyniku 2-2 powiedzieliśmy sobie, że chcemy ten mecz wygrać. Wyszliśmy troszkę wyżej i dostaliśmy "dzwona". Później już się całkowicie otworzyliśmy, bo chcieliśmy wyrównać i otrzymaliśmy kolejnego - mówił Czerwiński.

Fatalny start sezonu sprawił, że szósta siła Ekstraklasy ubiegłego sezonu aktualnie znajduje się na 13. pozycji, a od strefy spadkowej lubinian dzieli tylko lepszy stosunek bramek. 

- Nie ma co ukrywać - nie jest dobrze. W przerwie reprezentacyjnej będziemy ciężko pracowali. Musimy wszyscy wziąć się do roboty, bo nasza gra nie może wyglądać tak, jak w dwóch ostatnich meczach - przyznaje Czerwiński.

- Musimy jak najszybciej wyeliminować błędy. Nie ma się co oszukiwać! Musimy się wziąć w garść - dodaje.

Na razie trenerem "Miedziowych" jest Paweł Karmelita, dotychczasowy asystent Ben van Daela, ale wkrótce Zagłębie powinno przedstawić nowego szkoleniowca.

PJ

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Lublin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje