• 6 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Zagłębie Lubin - Cracovia 1-1 w meczu 4. kolejki Ekstraklasy

Spotkanie pomiędzy Zagłębiem a Cracovią zakończyło się remisem 1-1. Piłkarze obudzili się dopiero w drugiej połowie i wówczas padły obie bramki. Remis jest o wiele lepszym wynikiem dla gości. Ekipa z Lubina optycznie przeważała.

Kliknij TUTAJ, aby przejść do zapisu relacji live z meczu Zagłębie Lubin - Cracovia

Zagłębie Lubin rozgrywało dziś 1000. mecz w Ekstraklasie i kibice nie mogli być zadowoleni z występu swoich zawodników w pierwszej połowie. Gospodarze przeważali jednak nie potrafili zamienić swojej przewagi na gola. Równie biernie grali przyjezdni i na emocje musieliśmy poczekać do drugiej części gry.

Po jej rozpoczęciu błyskawicznie padła pierwsza bramka. Marcos Alvarez otrzymał piłkę, bardzo dobrze się zastawił i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Do lecącej piłki dopadł Rivaldinho i "szczupakiem" umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze zaczęli się rozkręcać, lecz mecz został przerwany przez kibiców Zagłębia, którzy rzucili serpentyny na murawę. Przerwa nie wytrąciła jednak piłkarzy z gry i po jej wznowieniu momentalnie padła bramka.

Filip Starzyński idealnie dograł z rzutu rożnego. W polu karnym najlepiej odnalazł się Lorenco Simić i strzałem głową pokonał Kamila Niemczyckiego. Radość fanów ekipy z Lubina mogła nie trwać zbyt długo. Bardzo szybko odpowiedzieli bowiem gracze "Pasów". Pelle van Amersfoort uderzył z dystansu, futbolówka odbiła się od jednego z defensorów i trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze podbudowani zdobytym golem zyskali optyczną przewagę w końcówce meczu. Bliski zdobycia gola był także Starzyński. Pomocnik Zagłębia huknął zza pola karnego, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Cracovia odpowiedziała natomiast uderzeniem Milana Dimuna. Słowak oddał strzał wślizgiem, a piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (trener Cracovii): "Trochę się nam obrona posypała i dzisiaj zagraliśmy w eksperymentalnym składzie, ale muszę pochwalić moich zawodników, bo realizowaliśmy założenia i nie pozwoliliśmy na dużo rywalowi. Zagłębie ma piłkarzy, którzy potrafią grać i było to dzisiaj widać. Zdobyliśmy gola po przerwie, gdzie zdecydowanie graliśmy lepiej. Obawiałem się, że przerwa w grze przez race może źle się skończyć i tak się stało. Filip Starzyński odpoczął, dograł bardzo dobrą piłkę i straciliśmy gola. Później mecz mógł pójść w jedną albo w drugą stronę. Ważne z całego spotkania wyszliśmy na plus i to jest bardzo ważne. Cieszę się, że gola zdobył Rivaldinho, który miał dzisiaj bardzo dobre momenty".

Martin Szevela (trener Zagłębia): "To był dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Była duża jakość gry. Celem było zwycięstwo i się nie udało, ale remis jest sprawiedliwy. Cracovia strzeliła bramkę po naszym prezencie, bo nie jest możliwe, aby zawodnik przeciwnika zrobił zwrot na linii. Trzeba go zastawić i mu to uniemożliwić. Nasza reakcja na straconego gola była dobra. Byliśmy groźni ze stałych fragmentów gry i po jednym z nich zdobyliśmy bramkę. Gratulacje dla Lorenco Simica, dla którego to był pierwszy gol dla Zagłębia. Później jeszcze mieliśmy swoje okazje, ale Cracovia też miała swoje. Była poprzeczka i w tej sytuacji dopisało nam szczęście. Musimy być zadowoleni z jednego punktu".

Cornel Rapa
75′ Ľubomír Guldan
Matej Rodin
 68′ Lorenco Simić
Dawid Szymonowicz
90′ Sasza Balić
Diego Gustavo Ferraresso
63′ Łukasz Poręba
Tomasz Vestenicky71′
90′ Damjan Bohar
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior  50′ 71′
63′ Rok Sirk
Milan Dimun72′
90′ Mateusz Bartolewski