Reklama

Reklama

Zagłębie Lubin. Ben van Dael nie jest już trenerem

Po porażce z Wisłą Kraków (2-4) Ben van Dael został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Zagłębia Lubin. Tymczasowo zespół poprowadzi jego asystent Paweł Karmelita.

Gdy Ben van Dael wchodził na konferencję prasową po meczu z Wisłą Kraków, chyba jeszcze nie wiedział, że został zwolniony. Przynajmniej nic nie wskazywało, by taką informację otrzymał.

- Jesteśmy zawiedzeni wynikiem. Wisła na początku lepiej i szybciej operowała piłką i mieliśmy z tym trochę kłopotu. Później wyszliśmy już z cienia, zaczęliśmy grać lepiej, ale pozwoliliśmy stworzyć rywalowi zbyt dużo sytuacji - analizował szkoleniowiec Zagłębia.

- Na początku drugiej połowy zaczęliśmy dobrze, ale zbyt łatwo straciliśmy gola na 3-2. Zespół dał z siebie wszystko, na pewno walczyliśmy. Zbyt łatwo traciliśmy jednak bramki - dodał.

Już po konferencji prasowej szkoleniowiec Zagłębie od razu nie wszedł do autokaru, tylko długo rozmawiał przez telefon. To właśnie wtedy może dowiedział się, że nie prowadzi już pierwszego zespołu. 

Reklama

Komunikat o jego zwolnieniu klub wydał o godz. 23:14.

"Decyzją Zarządu oraz Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A., w sobotę 31 sierpnia 2019 roku trener Ben van Dael został zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Nazwisko następcy zostanie podane przez Klub w oddzielnym komunikacie. Do czasu zatrudnienia nowego trenera obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny przejmie Paweł Karmelita - II trener "Miedziowych" - poinformowało Zagłębie.

Ben van Dael trenerem Zagłębia był od 29 października 2018 r. W tym sezonie jego drużyna zdobyła pięć punktów w siedmiu spotkaniach.

PJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama