Reklama

Reklama

Stadion Zagłębia Lubin zamknięty na mecz z Wisłą Kraków?

Prezydent Lubina Robert Raczyński na wniosek policji wszczął postępowanie związane z burdami jakie miały miejsce przed i podczas meczu Zagłębia z Lechią Gdańsk w 12. kolejce. "Miedziowym" grozi zamknięcie stadionu. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie.

"Już w trakcie przejazdu kibiców drużyny gości miejscowi pseudokibice dążyli do konfrontacji z nimi. Zamaskowani chuligani usiłowali zaatakować kolumnę przejeżdżających samochodów. Zdecydowane działania policji zapobiegły bijatyce, do której dążyli pseudokibice. Ponadto w przerwie meczu zarówno miejscowi, jak i przyjezdni chuligani próbowali przedostać się do sektorów zajmowanych przez sympatyków przeciwnych drużyn. Policjanci i w tym przypadku nie dopuścili do konfrontacji. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy z Lubina i Legnicy do policyjnego aresztu trafiło pięciu pseudokibiców" - czytamy w komunikacie dolnośląskiej policji.

W związku z tymi wydarzeniami stadion Zagłębia może zostać zamknięty na mecz z Wisłą Kraków (31 października).

Klub wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie. Oto jego treść:

"Klub zapoznał się z aktami dotyczącymi wszczęcia przez prezydenta miasta pana Roberta Raczyńskiego postępowania administracyjnego "w sprawie wydania decyzji o zakazie przeprowadzenia  imprezy masowej w dniu 31 października". Zarząd Zagłębia Lubin S.A. dokłada wszelkich starań, by doprowadzić do pozytywnego rozwiązania całej sytuacji".

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy