Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 8 .Radomiak (9 pkt.)

Piłkarze KGHM Zagłębia wznowili treningi

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Przez najbliższe 10 dni będą trenować na własnych obiektach, a następnie wyjadą na obóz przygotowawczy do Austrii. W sumie rozegrają także osiem spotkań sparingowych.

Podczas pierwszego etapu przygotowań lubinian czekają głównie ćwiczenia rozruchowe, które mają ich przygotować do treningów po urlopach. Po okresie ćwiczeń na własnych obiektach, na 24 czerwca zaplanowane zostały testy wydolnościowo-siłowe.

W pierwszych zajęciach wzięli udział m.in. pozyskany z Górnika Zabrze pomocnik Aleksander Kwiek, powracający z wypożyczenia bramkarz Konrad Forenc oraz trzej zawodnicy, którzy dotychczas grali w zespole Młodej Ekstraklasy - Daniel Gałach, Konrad Andrzejczak oraz Jan Wojciechowski.

- Na treningu zabrakło jedynie obrońcy Pawła Widanowa, który, ze względu na zaplanowaną wcześniej uroczystość rodzinną, w Lubinie pojawi się dopiero we wtorek - powiedział rzecznik prasowy Zagłębia Zygmunt Kogut.

Reklama

W trakcie pobytu w Lubinie "Miedziowi" rozegrają trzy spotkania kontrolne z drużynami z czeskiej ekstraklasy. Już w piątek zmierzą się w dwumeczu z zespołem FK Mlada Boleslaw, a 26 czerwca zagrają z FK Jablonec.

Pod koniec czerwca drużyna wyjedzie na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do Austrii, gdzie rozegra kolejne cztery sparingi, ale rywale nie zostali jeszcze ustaleni. Do kraju zespół wróci 11 lipca i już do rozpoczęcia rozgrywek ligowych będzie trenował na własnych obiektach. Ostatni mecz kontrolny Zagłębie rozegra na tydzień przed inauguracją sezonu.

W pierwszym spotkaniu rundy jesiennej podopieczni trenera Pavla Hapala zmierzą się 19 lipca na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje