Reklama

Reklama

Łukasz Piszczek musi zapłacić Zagłębiu Lubin

Jak informuje "Fakt", Łukasz Piszczek, a także Michał Chałbiński, prawomocną decyzją sądu, muszą zapłacić Zagłębiu Lubin w sumie 300 tys. zł. Ma to związek z aferą korupcyjną sprzed lat.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Powyższa kwota równa jest tej, jaką musiało zapłacić Zagłębie w ramach kary za ustawienie wyniku meczu z Cracovią w 2006 roku.

Dzięki remisowi w tamtym spotkaniu, w ostatniej kolejce w Krakowie, piłkarze Zagłębia zapewnili sobie grę w europejskich pucharach, a konkretnie w Pucharze UEFA.

Klub z Lubina miał nie wiedzieć o działaniu zawodników, którzy kupili korzystny wynik.

Reklama

Obrońca Borussii Dortmund, Piszczek, jak również Chałbiński, wyrokiem sądu muszą oddać pieniądze klubowi.

"Fakt" przypomina, że Piszczek, choć w meczu nie zagrał, brał udział w zrzutce, ale potem zgłosił się do prokuratury. Gazeta pisze, że obaj piłkarze mogą domagać się pieniędzy od innych zawodników, zamieszanych w kupienie meczu.

Obrońca reprezentacji Polski już odpowiedział za korupcję przed sądem i PZPN-em. Został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 100 tys. zł grzywny i zwrot premii za awans Zagłębia do pucharów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy