Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (15 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 7 .Radomiak (9 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (9 pkt.)

KGHM Zagłębie wznowiło treningi

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Przez najbliższy tydzień będą trenować na własnych obiektach, następnie wyjadą na krótkie urlopy, w trakcie których będą jednak ćwiczyć indywidualnie.

Podczas pierwszego etapu przygotowań na lubinian czekają głównie ćwiczenia rozruchowe, które mają ich przygotować do normalnych treningów po trwających miesiąc urlopach. Zajęcia prowadzone będą nie tylko na boisku, ale również na terenach wokół stadionu.

- Po tygodniu ćwiczeń zawodnicy wyjadą na krótki urlop, w trakcie którego będą trenować indywidualnie, a specjalne zegarki, które każdy z nich otrzyma, zarejestrują przebieg ćwiczeń - poinformował rzecznik prasowy klubu Michał Sałkowski.

Z zespołem nie trenuje obecnie litewski napastnik Darvydas Szernas, który przez dwa tygodnie był na zgrupowaniu reprezentacji i otrzymał od sztabu szkoleniowego zgodę na przedłużenie urlopu.

Reklama

Po powrocie do klubu "Miedziowi" rozpoczną już właściwy, ośmiotygodniowy cykl przygotowawczy, na który złożą się dwa zgrupowania. 5 lipca zespół wyjedzie na dziesięciodniowy obóz do Grodziska Wielkopolskiego. W czasie zgrupowania zagra cztery sparingi m.in. z Lechią Zielona Góra, Zawiszą Bydgoszcz i prawdopodobnie z Koroną Kielce.

Na 19 lipca zaplanowany został natomiast wylot do Chicago, gdzie trzy dni później podopieczni trenera Pavla Hapala zmierzą się w meczu towarzyskim z włoskim klubem AS Roma. Spotkanie odbędzie się na stadionie bejsbolowym Wrigley Field.

Po powrocie do kraju zawodników czeka wyjazd na kolejny obóz przygotowawczy, w trakcie którego rozegrają najprawdopodobniej kolejne trzy mecze kontrolne.

Początek rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy zaplanowano na 17 sierpnia, a w pierwszym meczu Zagłębie zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje