Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Górnik - Zagłębie 1-0. Bartosz Kopacz: Gra się nie kleiła

Dwa mecze, jeden punkt. Początek sezonu w wykonaniu Zagłębia Lubin nie jest taki, jakiego oczekiwaliby piłkarze, trenerzy i kibice "Miedziowych". Wczoraj ekipa prowadzona przez Bena van Daela przegrała z Górnikiem w Zabrzu 0-1.

Na początek sezonu lubinianie zremisowali u siebie z Cracovią 1-1. Lepiej miało być wczoraj w starciu z zabrzanami na ich terenie. W pierwszej połowie gra jedenastki z Lubina na Stadionie im. Ernesta Pohla nie wyglądała jeszcze źle. Szansę miał Filip Starzyński. Po wejściu na murawę w drugiej części swoje okazje miał też Sasza Żivec. Bramkarza Górnika Marina Chudego nie udało się jednak pokonać, a w końcówce o wszystkim rozstrzygnął Jesus Jimenez, który pokonał Konrada Forenca.

Reklama

Wygrana Górnika mogła być jeszcze bardziej efektowna, ale w końcówce w poprzeczkę trafił Igor Angulo.

- Myśleliśmy, że po tym naszym pierwszym słabym meczu z Cracovią, w kolejnym spotkaniu będzie to z naszej strony wyglądało znacznie lepiej. Momentami tak było, ale co z tego, skoro wynik jest dla nas niekorzystny. Gra się nie kleiła. Brakowało płynności w rozegraniu. Nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej przy piłce. Z tego brały się też dogodne sytuacje dla Górnika - tłumaczy Bartosz Kopacz, obrońca "Miedziowych", który przecież swoją seniorską karierę zaczynał w klubie z Zabrza, gdzie grał przez kilka lat.

Wczorajszy meczu oglądała spora liczba kibiców. Na stadionie w Zabrzu było 17 tysięcy fanów.

- Na Górniku zawsze gra się dobrze, bo tych kibiców jest bardzo dużo w porównaniu z innymi  stadionami w Ekstraklasie. Ja akurat nie mam tutaj najlepszego bilansu, bo raz był remis, a dwa razy przegraliśmy. Na razie, jako piłkarz Zagłębia nie mam stąd najlepszych wspomnień - mówi Kopacz.

Zagłębie po dwóch kolejkach ma na swoim koncie tylko punkt. W trzeciej kolejce lubinianie zmierzą się u siebie z Jagiellonią Białystok. O punkty znowu nie będzie więc łatwo

Michał Zichlarz, Zabrze

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama