• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Eliminacje LE: SonderjyskE - Zagłębie Lubin 1-1. "Miedziowi" za burtą

Zagłębie Lubin zremisowało 1-1 (1-0) z SonderjyskE w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Porażka przed własną publicznością sprawiła, że awans do czwartej rundy eliminacji wywalczyli Duńczycy.

Zobacz zapis naszej relacji na żywo!

Zobacz zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne!

"Miedziowi" nie rozpoczęli meczu najlepiej. Nie minęło 120 sekund, a mogli przegrywać, gdyby nie cudowna interwencja Martina Polaczka. Bramkarz Zagłębia zatrzymał piłkę na linii bramkowej po strzale Marca Dal Hende. Chwilę później swoich sił spróbował jeszcze Adam Guira, ale zawodnika z Burkina Faso również zatrzymał golkiper polskiej drużyny.

Ekipa Piotra Stokowca rozkręcała się z minuty na minutę i w 22. minucie, po dośrodkowaniu Dorde Cotry piłkę do bramki Marina Skendera wpakował Lubomir Guldan.

Niestety, "Miedziowi" spoczęli na laurach i cofnęli się na własną połowę. Fakt ten chcieli wykorzystać gospodarze, ale szans nie wykorzystali Tommy Bechmann i Nicolaj Madsen.

Druga połowa przypominała końcówkę pierwszej. Duńczycy naciskali na Zagłębie, mieli przewagę, i w 66. minucie dopięli swego, wyrównując wynik rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie Guldana, na listę strzelców wpisał się Marc Pedersen.

Trener Zagłębie próbował zareagować i wprowadził na boisko Łukasza Janoszkę oraz Michala Papadopoulosa. Lubinianie zaryzykowali i narazili się na kontrataki rywali. Po jednym z nich, w 74. minucie Simon Kroon stanął oko w oko z Polaczkiem, ale bramkarz Zagłebia okazał się lepszy.

Końcówka należała do "Miedziowych", ale jedyne na co było stać drużynę z Lubina to strzał w słupek autorstwa Lubomira Guldana.

Zagłębie Lubin - SonderjyskE 1-1 (1-0)

Bramki

1-0, Lubomir Guldan (22.)

1-1, Marc Pedersen (66.)

Żółte kartki: Mikael Uhre (SonderjyskE), Lubomir Guldan, Jan Vlasko (Zagłębie).

Sędzia: Tamas Bognar (Węgry). Widzów: 4795.

SonderjyskE: Marin Skender - Marc Pedersen, Pierre Kanstrup, Matthias Maak, Marc Dal Hende - Simon Kronn (76. Troels Kloeve), Adama Guira, Nicolaj Madsen, Marcel Romer, Johan Absalonsen - Tommy Bechmann (81. Mikael Uhre).

Zagłębie Lubin: Martin Polaczek - Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Krzysztof Janus (67. Łukasz Janoszka), Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Filip Starzyński, Jan Vlasko (85. Jakub Tosik) - Krzysztof Piątek (73. Michal Papadopulos).

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia): - Gratuluję drużynie SonderjyskE awansu do kolejnej rundy, ale gratuluję też moim zawodnikom gry w tych dwóch spotkaniach. My, w przeciwieństwie do przeciwników skupiających się na defensywie i stałych fragmentach gry, wybraliśmy trudniejszą taktykę, bo staraliśmy się budować akcje w ataku pozycyjnym. Myślę, że nasz występ w pucharach, a więc także w tym dwumeczu, był dobrą wizytówką Ekstraklasy. To, co pokazaliśmy na pewno mogło podobać się kibicom. Jesteśmy nieźli w kreowaniu gry, ale zabrakło nam konkretów. Nie traktuję tej rozgrywki jako porażki. W pierwszej połowie to my dominowaliśmy i szkoda, że nie zdobyliśmy wtedy drugiej bramki. W drugiej części spotkania gra wyglądała już inaczej. Wyjeżdżamy z dużym niedosytem.

Jakob Michelsen (trener SonderjyskE): - To bardzo duży sukces naszego klubu wygrać z Zagłębiem Lubin, a wcześniej z drużyną z Norwegii. Półtora roku temu nie przypuszczaliśmy, że możemy się znaleźć w takim miejscu. W pierwszej połowie po pierwszych 10 minutach to Zagłębie przejęło inicjatywę i było lepsze. W drugiej połowie zmieniliśmy naszą grę i to my byliśmy lepsi. Chciałbym podkreślić, że Zagłębie to bardzo silna drużyna i tym większe brawa należą się moim piłkarzom.

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Lubin | Liga Europejska | Sonderjyske