Reklama

Reklama

Cracovia - Zagłębie Lubin 0-1. Lewandowski: Z wygranej też trzeba wyciągać wnioski

- Tylko przez wskazywanie błędów możemy się rozwijać - uważam Mariusz Lewandowski, trener Zagłębia po wygranej z Cracovią 1-0.

- To bardzo ważne trzy punkty. W pierwszej części graliśmy lepiej i mądrzej. Mieliśmy też dobrze dysponowanego Hładuna, który wybronił nam ten mecz. Dziś pokazał klasę i wygraliśmy na ciężkim terenie - analizował na gorąco trener Zagłębia.

Lewandowski przyznał, że gospodarze zagrażali jego zespołowi głównie po rzutach wolnych i rożnych.

- Cracovia miała dużo sytuacji po stałych fragmentach. Przed meczem ustaliliśmy jednak kto za kogo odpowiada i cieszy, że wiele z tych okazji nie wynikło - podkreślał trener gości.

Reklama

Zwycięską bramkę dla Zagłębia zdobyła Bartłomiej Pawłowski, ale bohaterem spotkania został Dominik Hładun, który świetnie spisywał się między słupkami.

- W ostatnie kolejce nie popisał się, ale dalej w niego wierzę. Wiem, jak się może rozwinąć i nie chcę, by się zniechęcał. Ma nad czym pracować - zaznacza Lewandowski.

Mimo wygranej szkoleniowiec miał jednak sporo uwag do gry swoich zawodników.

- W drugiej części mieliśmy odbierać piłki w środku, ale za szybko je traciliśmy i nie docierały na skrzydła. To powodowało, że po długim podaniu Cracovia atakowała 6-7 zawodnikami. Cieszę się z wygranej, ale będę musiał pokazać zawodnikom błędy. Tylko w taki sposób możemy się rozwijać - zakończył były reprezentant Polski.

Z Krakowa Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL