Reklama

Reklama

Aleksandyr Tunczew wzmocnił Zagłębie Lubin

Przez najbliższy sezon barwy KGHM Zagłębia Lubin reprezentował będzie defensor Aleksandyr Tunczew. Bułgarski obrońca, który w reprezentacji swojego kraju rozegrał 26 spotkań, trafił do Miedziowych na zasadzie wolnego transferu. W umowie Zagłębia z Tunczewem znalazł się zapis o przedłużeniu kontraktu o kolejny rok.

Aleksandyr Tunczew to wychowanek bułgarskiego klubu Chebyr Pazardżik. W sezonie 2002/2003 trafił do Lokomotiwu Płowdiw i rok później był już podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Z Lokomotiwem świętował tytuł mistrza kraju (2004 rok), Tunczew przyłożył się do dwóch brązowych medali, które w przyszłych sezonach wywalczyła jego drużyna.

Dobre występy defensora w lidze nie umknęły uwadze działaczom utytułowanego CSKA Sofia, którzy zimą 2005 roku ściągnęli Tuncheva do zespołu ze stolicy. Kolejne dwa i pół roku, które Tunczew spędził w klubie ze stolicy przyniosły mu Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar ligi.

Reklama

W sezonie 2008/2009 nowy defensor Zagłębia zasilił występujący w League One Leicester City, po roku już z Tunchewem w składzie drużyna awansowała do  Football League Championship (zaplecze angielskiej ekstraklasy). Bułgarski obrońca zanotował wówczas 20 występów w lidze i strzelił jednego gola. W styczniu 2009 roku Tunczew odniósł kontuzję, która zahamowała jego karierę.

W kolejnych dwóch sezonach defensor rozegrał 5 spotkań na poziomie League Championship. Wreszcie wydawało się, że Bułgar wrócił do pełni zdrowia, Leicester przedłużyło z nim o rok kontrakt, bo zawodnik dobrze prezentował się w okresie przygotowawczym do sezonu 211/2012. Tunczew miał wrócić do rytmu meczowego w Crystal Palace (League Championship), do którego został wypożyczony na 3 miesiące. Obrońca wywalczył miejsce w składzie i doszedł do formy, Leicester City podjęło wówczas decyzję o powrocie Tunczewa do klubu. Bułgar zagrał jeszcze 3 mecze na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

W reprezentacji Bułgarii zadebiutował w 2005 roku i dotychczas rozegrał w kadrze 26 spotkań, w których strzelił jednego gola.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy