Reklama

Reklama

Ziggy Gordon blisko Jagiellonii Białystok

​Szkocki obrońca polskiego pochodzenia Ziggy Gordon może w najbliższych tygodniach trafić do Jagiellonii Białystok.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Gordon może przejść do Jagiellonii na zasadzie wolnego transferu, bo z końcem maja wygasła jego umowa z klubem szkockiej Premier League - Hamilton Academical. To właśnie ważny kontrakt stanął na przeszkodzie transferu zawodnika do Jagiellonii już w zimowym oknie transferowym.

23-letni Gordon ma polskie korzenie. Matka piłkarza Barbara pochodzi z Krakowa, a sam zawodnik przyznał, że jako dziecko chodził nawet do polskiej szkółki niedzielnej. Piłkarz nie mówi po polsku, ale jego mama i babcia płynnie porozumiewają się w tym języku.

Reklama

- Obrońca, który do tej pory występował w Hamiltonie, odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu ze strony klubu, a wcześniej podziękował także Dundee United. Wszystko wskazuje na to, że chce przejść na kontynent - informują szkockie media.

Gordon może występować na każdej pozycji w bloku defensywnym, ale najlepiej czuje się na prawej stronie obrony. W ostatnim sezonie rozegrał 40 meczów dla Hamiltonu, strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty. Jego wartość rynkowa to około 450 tys. euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL