• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Puchar Polski: Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 0-2

Zawisza o krok od finału Pucharu Polski. Bydgoszczanie pokonali 2-0 na wyjeździe Jagiellonię Białystok w pierwszym meczu półfinałowym. Rewanż 15 kwietnia.

Puchar Polski: wyniki, strzelcy, terminarz

Na ławce trenerskiej Jagiellonii zasiadł Michał Probierz. Do niedawna jeszcze szkoleniowiec Lechii Gdańsk wrócił do Białegostoku po trzech latach, zastępując Piotra Stokowca.

W 2010 roku Probierz zdobył z Jagiellonią Puchar Polski, teraz po pierwszym meczu półfinałowym ma już niewielkie szanse na powtórzenie tamtego osiągnięcia.

Początek meczu okazał się fatalny dla Probierza i jego piłkarzy. W czwartej minucie po podaniu Hermesa Luis Carlos "zasiatkował" w narożniku pola karnego Martina Barana i podał piłkę do Wahana Geworgiana. Ten ostatni spokojnym technicznym strzałem przy słupku zaskoczył zupełnie Krzysztofa Barana, który nawet nie próbował interweniować.

W 31. minucie znakomitą okazję na wyrównanie miał Łotysz Roberts Savalnieks, lecz fatalnie przestrzelił z kilku metrów po idealnym podaniu Daniego Quintany. Chwilę po tej akcji 21-letni Savalnieks opuścił boisko, a zastąpił go Maciej Gajos. Trener Probierz w czułej rozmowie wytłumaczył Łotyszowi powody swej decyzji.

Jeszcze przed przerwą Quintana znakomicie obsłużył Bekima Balaja, ale Albańczyk nie przyłożył głowy jak należy i fatalnie spudłował, nieatakowany przez nikogo.

Początek drugiej połowy to przewaga Jagiellonii, która dążyła do wyrównania, tymczasem w 65. minucie na 2-0 podwyższył Zawisza. Wybitą przez obrońców gospodarzy piłkę mocnym precyzyjnym strzałem w róg z 25 metrów umieścił w bramce "Jagi" Kamil Drygas.

Gospodarze walczyli o kontaktową bramkę, ale stuprocentowych okazji nie stwarzali i przed rewanżem są w trudnej sytuacji.

We wtorek w pierwszym półfinale Zagłębie Lubin pokonało 3-0 Arkę Gdynia. Rewanż 16 kwietnia.

Finał rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Wahan Geworgian (4.), 0-2 Kamil Drygas (65.)

Sędzia: Paweł Gil. Widzów: 6272.

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Ugochukwu Ukah, Seweryn Michalski, Martin Baran, Filip Modelski (84. Mateusz Piątkowski) - Michał Pazdan, Tomasz Bandrowski (55. Adam Dźwigała) - Dawid Plizga, Daniel Quintana, Roberts Savalnieks (35. Maciej Gajos) - Bekim Balaj.

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka - Luis Carlos, Jakub Wójcicki, Hermes (90.+1 Sebastian Dudek), Kamil Drygas, Piotr Petasz (69. Alvarinho) - Vahan Gevorgyan (76. Bernardo Vasconcelos).