Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

LE. Trener Jagiellonii: To będzie ciężki mecz, jesteśmy gotowi

Piłkarze Jagiellonii Białystok w rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej spotkają się w czwartek w Białymstoku z FK Gabala. - Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, ale jesteśmy do tego przygotowani - powiedział trener Ireneusz Mamrot.

Pierwszy mecz, który odbył się w miniony czwartek w Azerbejdżanie zakończył się remisem 1:1.

Jak mówił szkoleniowiec białostoczan, drużyna stoi przed historyczną szansą, żeby zrobić kolejny krok i przejść do trzeciej rundy. 

- Zdajemy sobie sprawę, że awans jest cały czas sprawą otwartą. Znamy atuty przeciwnika, znamy oczywiście swoje i czeka nas jutro bardzo ciężkie spotkanie, ale jesteśmy przygotowani, zarówno pod względem taktycznym, jak i fizycznym - ocenił Mamrot.

Wyraził nadzieję, że wszystko się rozstrzygnie w 90 minutach. 

- Wynik z pierwszego meczu jest w miarę korzystny, ale na pewno jeszcze niczego nie określa i nie determinuje - przyznał.

Reklama

Sytuacja kadrowa drużyny z Białegostoku jest nieco lepsza niż ostatnio, ale piłkarze nadal walczą z urazami. 

- Będziemy zarządzać składem w ten sposób, żeby rotacje były na tyle rozsądne, by zespół tego mocno nie odczuwał od strony piłkarskiej - zadeklarował Mamrot.

Do treningów wrócili już Rafał Grzyb i Karol Świderski. Pytany czy Jacek Góralski jest gotowy zagrać w czwartkowym meczu, trener odparł, że na tę chwilę nie jest w stanie powiedzieć.

Zapewnił, że zespół jest przygotowany, by grać co trzy dni. 

- Większym problemem niż rozgrywanie spotkań, jest pora powrotu z tych meczów. Ciężko się zregenerować, ale drużyna poradziła sobie z tym.

- Przekonaliśmy się, że potencjał ofensywny ekipy rywali jest bardzo duży i musimy zagrać jeszcze lepsze spotkanie, przede wszystkim bardziej skuteczne. Dlatego nie można się nastawiać, że sprawa awansu jest załatwiona - dodał Mamrot.

Kapitan drużyny Jagiellonii Rafał Grzyb przyznał, że czeka ją trudny mecz. W jego ocenie będzie cięższy niż pierwszy z tym rywalem, który też chce awansować do kolejnej rundy. 

- Stanęliśmy mu na drodze i mam nadzieję, że jutro zrobimy wszystko, by cieszyć się z awansu - zapowiedział Grzyb.

Czwartkowe spotkanie w Białymstoku rozpocznie się o godz. 20.30.

Liga Europejska - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama