Reklama

Reklama

Jagiellonia wyleciała na obóz

28 zawodników Jagiellonii Białystok udało się w poniedziałek na blisko 3-tygodniowy obóz przygotowawczy do Turcji. Zespół ma tam rozegrać 5-6 sparringów z drużynami z Czech, Ukrainy i Rumunii.

28 zawodników Jagiellonii Białystok udało  się w poniedziałek na blisko 3-tygodniowy obóz przygotowawczy do  Turcji. Zespół ma tam rozegrać 5-6 sparringów z drużynami z Czech,  Ukrainy i Rumunii.

Do kraju Jagiellonia ma wrócić 20 lutego. Na zgrupowanie wyjechali m.in. gracze, którzy białostocką drużynę wzmocnili w przerwie zimowej, w tym Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki. Trener Michał Probierz włączył też do kadry kilku piłkarzy z Młodej Ekstraklasy.

To drugi etap przygotowań zespołu do wiosennych rozgrywek. W miniony piątek drużyna wróciła ze zgrupowania w Gutowie Małym, gdzie rozegrała sparringi m.in. z Widzewem Łódź (1:2), Lechią Gdańsk (0:0) i Wisłą Płock (2:1 i 3:1).

- Na razie każdy startuje z równego pułapu, ma równe szanse. Ale w Turcji będziemy grali 5-6 sparringów i tam będą grali ci przemierzani do pierwszego składu - powiedział Dariusz Czykier, asystent trenera Jagiellonii.

Reklama

W jego ocenie, w kadrze jest osiemnastu graczy, z których każdy ma szansę grać w pierwszym składzie. - Turcja zweryfikuje wszystko - dodał asystent Michała Probierza.

Reklama

Reklama

Reklama