Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Jagiellonia - Wisła 2-1. Probierz: Siódma porażka? Pan Cupiał bardzo lubił siedem

- W piłce nożnej rzadko zdarza się trafić siódemkę. To ulubiona liczba byłego prezesa Cupiała, więc na pożegnanie jest siódma porażka - powiedział Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok po pokonaniu Wisły Kraków 2-1.

Wyniki, tabela, statystyki Ekstraklasy - TUTAJ

Szkoleniowiec zdecydował się na uszczypliwość, bo z Wisłą nie ma najlepszych wspomnień. Prowadził zespół w 2012 r., ale podał się do dymisji. Dziś dziwi się sytuacji, w jakiej znalazł klub.

- To dla mnie ogromne zaskoczenie. Kiedyś, gdy byłem jeszcze w Krakowie, powiedziałem, że wyobrażam sobie inną drogę dla Wisły. Pan Cupiał wybrał inną. Wisła być może byłaby dziś w innym miejscu. Postawiono na innych ludzi, którzy do tej pory są w klubie i życzę im powodzenia - podkreślał Probierz na konferencji prasowej po spotkaniu z Wisłą.

W niedzielę Jagiellonia pokonała krakowian 2-1 i tym samym Wisła zaliczyła siódmą porażkę z rzędu. Tyle, że tylko jedna przegrana była za czasów, gdy właścicielem klubu był Bogusław Cupiał. Kolejne cztery zdarzyły się, gdy klubem rządził Jakub Meresiński, a dwie ostatnie, gdy Wisła jest już własnością Towarzystwa Sportowego Wisła.

Nie zmienia to jednak faktu, że przy Reymonta sytuacja jest bardzo zła, bo drużyna zakopuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Mimo to Probierz pochwalił przeciwnika.

Reklama

- Wiedzieliśmy, że trafimy na bardzo zdeterminowanego rywala. Ja jednak chcę pogratulować mojej drużynie, bo zagraliśmy chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie i to przeciwko zespołowi, który chciał zrobić wszystko, by się odbudować - zaznacza szkoleniowiec białostoczan.

Po meczu szczęśliwy nie był Dariusz Wdowczyk, trener krakowian.

- Zdajemy sobie sprawę w jakiej jesteśmy sytuacji. Robimy wszystko, by zdobywać punkty, ale to nam się nie udaje. Nie jest łatwo grać z sześcioma, a teraz już z siedmioma porażkami. To odbiera pewność siebie piłkarzom, ale nadal będziemy pracowali, by zdobywać punkty - zapewnia trener Wisły.

Wyniki, tabela, statystyki Ekstraklasy - TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Jagiellonia Białystok | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje