Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Jagiellonia. Mamrot apeluje o spokój: Nawet Barca nie wygrywa co tydzień

Trener lidera Lotto Ekstraklasy Ireneusz Mamrot stara się spokojnie podchodzić do obecnych wyników Jagiellonii Białystok. Przed niedzielnym meczem z Lechem w Poznaniu podkreśla, że do końca sezonu jest jeszcze sporo spotkań i na razie nic nie jest rozstrzygnięte.

Zobacz szczegóły z Ekstraklasy!

Reklama

- Apeluję o spokój w ocenie drużyny. Nawet Barcelona nie wygrywa co tydzień różnicą pięciu goli. Na tym etapie sezonu nie ma sensu rozdawać medali - powiedział trener Jagiellonii przed wyjazdem białostoczan do Poznania.

Jagiellonia odniosła pięć kolejnych zwycięstw w tej części rozgrywek, wygrywając m.in. z mistrzem Polski Legią Warszawa i przewodzi tabeli. Taka seria wygranych to klubowy rekord, ale Mamrot podkreślił, że nie zwraca na to uwagi. "Po latach nikt nie będzie o nich pamiętał. Na tym etapie nic jeszcze się nie rozstrzyga, ponieważ do końca sezonu pozostało wiele meczów" - powiedział cytowany na klubowej stronie internetowej.

Obecną sytuację przyrównał do niedawnego sukcesu polskich lekkoatletów w sztafecie 4x400 metrów w halowych mistrzostwach świata. - Przecież przez niemal cały bieg prowadzili Amerykanie, a na mecie wszyscy mówili o zwycięskich Polakach i ich rekordzie świata. Kto dzisiaj mówi o drużynie USA? Zawsze liczy się tylko i wyłącznie efekt końcowy - powiedział trener Jagiellonii.

Dlatego Mamrot podkreśla, że do końca sezonu jeszcze daleko. Uważa przy tym, że nawet ewentualne zwycięstwo w Poznaniu nie zapewni Jagiellonii podium na koniec rozgrywek. - Na tym etapie sezonu nie ma sensu rozdawać medali. Skupmy się na graniu i treningach. Realizujmy nasze założenia, mniej gdybajmy. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - zaapelował.

Zapewnił, że na razie nie zwraca uwagi na układ tabeli. "Jeżeli sami nie będziemy punktować, to w niczym nam nie pomoże oglądanie się na innych. Jak już wspomniałem, mamy zbyt wiele meczów do rozegrania, abyśmy już teraz wręczali komuś medale. Być może, gdyby ta sytuacja w tabeli była na trzy kolejki przed końcem sezonu, to moglibyśmy coś mówić o ostatecznym kształcie. Na razie jednak mamy zbyt wiele niewiadomych" - podkreślił Mamrot.

Jagiellonię i trzeciego w tabeli Lecha dzieli teraz osiem punktów. - Nie sądzę, aby determinowało to taktykę lechitów. Z drugiej strony piłkarze "Kolejorza" mogą mieć z tyłu głowy, że ewentualna porażka może znacznie utrudnić ich sytuację. Jestem pewien, że drużyna Nenada Bjelicy będzie dążyła do wygranej, bo i remis niczego jej nie da. Czasami taka presja dodaje skrzydeł, ale czasami potrafi spętać nogi - dodał trener Jagiellonii.

Początek meczu Lech - Jagiellonia w niedzielę o godz. 15.30.

Dowiedz się więcej na temat: Ireneusz Mamrot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje