Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Jagiellonia - Gent. Vanderhaeghe: Jagiellonia to mocny zespół

Trener belgijskiego KAA Gent Yves Vanderhaeghe ocenia Jagiellonię jako silny, grający agresywnie zespół i uważa, że jego piłkarzy czeka w czwartek trudne spotkanie w 3. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Zastrzega, że to dwumecz i jego zespół u siebie czuje się bardzo mocny.

Zobacz zestaw par 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej

Dla KAA Gent mecz w Białymstoku to inauguracja walki o fazę grupową LE w tym sezonie; Jagiellonia zaczęła w drugiej rundzie, w której okazała się lepsza od portugalskiego Rio Ave.

Trener Vanderhaeghe uważa, że jego zespół czeka na wyjeździe trudne spotkanie z mocnym przeciwnikiem, grającym agresywnie i fizycznie. Na środowej konferencji prasowej zwracał uwagę na ustabilizowany skład białostoczan, który od ubiegłego sezonu praktycznie się nie zmienił.

Reklama

Trener przyznał, że przynajmniej na początku meczu nie należy spodziewać się bardzo ofensywnej gry KAA Gent; przypominał, że są do rozegrania dwa spotkania, a na swoim stadionie w Gandawie jego zespół czuje się bardzo mocny. - Oglądaliśmy mecze Jagiellonii, wiemy, jakie są jej mocne i słabe strony - zapewniał.

Belgijscy dziennikarze pytali Yvesa Vanderhaeghe m.in. o ewentualny występ, wracającego do gry po kontuzji pomocnika Vadisa Odjidja-Ofoe, znanego w Polsce z występów w Legii Warszawa. Trener KAA Gent przyznał, że zabrał zawodnika na spotkanie w Białymstoku ze względu na jego duże doświadczenie boiskowe, które może się przydać w takim meczu w środku pola ale jednocześnie zastrzegł, że Odjidja-Ofoe nie jest jeszcze fizycznie gotowy do gry w pełnym wymiarze.

Gotowy do gry po mundialu ma być za to chorwacki bramkarz Lovre Kalinić, który z reprezentacją swego kraju zdobył w Rosji wicemistrzostwo świata. - Decyzja, czy zagra w czwartek, zostanie podjęta przed meczem - mówił jednak dyplomatycznie trener Vanderhaeghe.

Obrońca Thomas Foket podkreślał, że celem jest awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej, choć piłkarze ciągle mają w głowie wynik z ubiegłego roku, gdy w 3. rundzie eliminacji LE Gent niespodziewanie ulegli w dwumeczu SCR Altach z Austrii. - Zdajemy sobie sprawę z wagi meczu w Białymstoku - mówił.

Początek meczu Jagiellonia - KAA Gent - w czwartek o godz. 19.20 na stadionie miejskim w Białymstoku.

Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego wydarzenia

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Robert Fiłończuk, Sylwia Wieczeryńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama