• 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0-1 w meczu 5. kolejki Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok przegrała 0-1 z Zagłębiem Lubin w meczu 5. kolejki Ekstraklasy. Białostoczanie przegrali po raz pierwszy w tym sezonie, "Miedziowi" wskoczyli na ligowe podium.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy wcześniej nie przegrali jeszcze ani razu. Kibice liczyli, że przed własną publicznością do niezłych wyników białostoczanie dołożą dobrą grę, ale potężnie się przeliczyli.

To Zagłębie zdecydowanie lepiej weszło w mecz i przez pierwsze 20 minut nacierało na bramkę Pavelsa Steinborsa. Łotysz poradził sobie jeszcze z uderzeniami Patryka Szysza i Szaszy Balicia, ale już w 10. minucie był bezradny.

Bramka dla "Miedziowych" padła po rzucie rożnym. Dobrą centrę Filipa Starzyńskiego wykorzystał Lorenco Simić i mocnym strzałem głową otworzył wynik spotkania. Jak się później okazało, była to jedyny gol w meczu.

Przed przerwą Zagłębie trafiło do bramki Jagiellonii co prawda jeszcze raz, ale gol Samuela Mraza nie mógł być zaliczony z powodu spalonego.

Zobacz zapis relacji na żywo

Jagiellonia więcej werwy pokazała po przerwie, lecz jej ataki były zbyt anemiczne, by sforsować dobrze zorganizowaną obronę lubinian. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w 90. minucie meczu...

Jeszcze później, bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry szansę na wyrównanie miał Ariel Borysiuk, wykonując rzut wolny tuż sprzed pola karnego Zagłębia. Jego strzał był jednak najlepszym podsumowaniem występu Jagiellonii. Borysiuk nie trafił czysto w piłkę i ta po ziemi opuściła boisko.

Jagiellonia przegrała więc po raz pierwszy w tym sezonie, a jej gra pozostawiała wiele do życzenia. Zagłębie, które także ma na koncie jedną porażkę, wyprzedziło swojego dzisiejszego rywala i awansowało aż na trzecie miejsce w tabeli. "Jaga" na razie jest piąta.

Wojciech Górski

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0-1 (0-1)

Kacper Chodyna
78′ Błażej Augustyn
Lorenco Simić  11′
Bogdan Tiru
Ľubomír Guldan
Bodvar Bodvarsson
Sasza Balić81′
57′ Przemysław Mystkowski
Sasza Żivec
53′ Taras Romanczuk
Łukasz Poręba89′
Jesus Imaz
Filip Starzyński76′
Martin Pospiszil
Jewgienij Baszkirow
46′ Maciej Makuszewski