• 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4-3 w 12. kolejce PKO Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok rzutem na taśmę pokonała Wartę Poznań 4-3! Gospodarze ostatniego gola zdobyli w samej końcówce meczu. Obie ekipy grały dziś bardzo ofensywnie i wynik mógł być o wiele wyższy.

Zobacz zapis relacji z meczu Jagiellonia Białystok - Warta Poznań

Otoczenie Jagiellonii po blamażu w meczu ze Stalą Mielec miało nadzieję, że ekipa z Białegostoku zdoła odegrać się i pokonać innego beniaminka. Warta Poznań w ostatnich spotkaniach prezentuje się jednak coraz lepiej i zawodnicy Piotra Tworka postanowili przypomnieć o tym również dziś.

Goście bowiem pierwsi wyszli na prowadzenie i to już w 15. minucie meczu. Jakub Kuzdra bardzo dobrze dograł piłkę z głębi boiska i ta trafiła do Mateusza Kuzimskiego. Napastnik Warty wpadł w pole karne i efektownym "lobem" pokonał Pavelsa Steinborsa. Podobnie jak w poprzedniej kolejce Jagiellonia szybko doprowadziła do wyrównania.

W 19. minucie starcia Jesus Imaz popędził prawą flanką i zagrał w pole karne. Na piłkę nabiegł Jakov Puljić i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Scenariusz szybkiej odpowiedzi mógł sprawdzić się ponownie, lecz Jan Grzesik nie zdołał strzelić bramki, pomimo bardzo dobrej okazji.

Gospodarze nabrali w tym wprawy wcześniej, więc nie powinno dziwić, że udało im się to powtórzyć i kolejny raz bardzo szybko skontrowali swoich rywali. Niespełna minutę później Imaz otrzymał podanie z głębi boiska i wpadł w pole karne. Hiszpański pomocnik oddał strzał z bocznej strefy pola karnego, a pędząca futbolówka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką.

Kilka minut później w kolejnej dobrej sytuacji znalazł się Grzesik. Tym razem gracz Warty oddał strzał z bliskiej odległości po rzucie rożnym, lecz ponownie nie udało mu się trafić do siatki. Sprawy w swoje ręce wziął zatem Michał Jakóbowski i po chwili doprowadził do wyrównania. Łukasz Trałka precyzyjnie dograł do pomocnika ekipy gości, a ten umieścił futbolówkę w siatce.

Daniel Bielica
76′ Paweł Olszewski
Jakub Kuzdra
Bogdan Tiru
Bartosz Kieliba
Ivan Runje
Aleks Ławniczak
63′ Bartłomiej Wdowik
Jakub Kiełb
70′ Kamil Wojtkowski
Jan Grzesik  43′ 90′
Martin Pospiszil
Łukasz Trałka49′
 28′ Jesus Imaz
Mateusz Czyżycki
Taras Romanczuk
Robert Janicki90′
34′ 76′ Fiodor Czernych
Michał Jakóbowski  37′
 19′, 59′, 90′ (k.) Jakov Puljić
Mateusz Kuzimski  15′
Damian Węglarz
Adrian Lis
63′ Bodvar Bodvarsson
Robert Ivanov
76′ Maciej Makuszewski
Dominik Smykowski
76′ Tomasz Przikryl
Konrad Handzlik90′
70′ Mateusz Wyjadłowski