Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Jagiellonia Białystok. Trenera pierwszego zespołu wybierze... komputer

W obozie Jagiellonii Białystok zapadła rewolucyjna decyzja. Wyboru trenera, który poprowadzi zespół w nowym sezonie Ekstraklasy, dokona komputer. Zanim to jednak nastąpi, z drużyną pożegna się trzech zawodników.

Jagiellonia szuka pierwszego szkoleniowca od 17 marca. Tego dnia klub pożegnał się z Bogdanem Zającem. Jego obowiązki tymczasowo przejął Rafał Grzyb. 

Przez ostatnie półtora miesiąca w gronie kandydatów na trenera białostoczan przewinęło się kilka mniej lub bardziej znanych postaci. Wydaje się, że najpoważniejsi pretendenci to Leszek Ojrzyński, Radosław Sobolewski i Mariusz Lewandowski. Dwaj pierwsi pozostają bez pracy, ten trzeci prowadzi obecnie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza na zapleczu Ekstraklasy.      

Jagiellonia Białystok: nowego trenera wybierze komputer

Kto wygra wyścig o posadę w stolicy Podlasia? Jak donosi "Przegląd Sportowy", zadecyduje o tym... komputer. Dane o kandydatach zostaną przesłane do zewnętrznej firmy, która dokona ich oceny w oparciu o program analityczny. Na podstawie uzyskanych wyników wskazany zostanie nowy trener Jagiellonii.   

Serwis internetowy "PS" informuje również, że po zakończeniu trwających rozgrywek z zespołem pożegna się trzech zawodników - Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk i Myrosław Mazur. Ich kontrakty tracą ważność z końcem czerwca. Klub nie zdecydował się na prolongatę umów.  

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Jagiellonia obecny sezon spisuje na straty. Drużyna, która w ostatnim czasie rokrocznie walczyła o start na arenie międzynarodowej, w tej chwili zajmuje w tabeli 9. lokatę. Z Pucharem Polski pożegnała się już po pierwszym występie.

UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL