• 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 4-0 w sparingu

W rozegranym w środę spotkaniu kontrolnym piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali pierwszoligowy Stomil Olsztyn 4-0 (3-0). Mecz odbył się na boisku w Kępie (mazowieckie), gdzie wicemistrzowie Polski przebywają od tygodnia na obozie przygotowawczym.

Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Taras Romanczuk, wracający z wypożyczenia do Wigier Suwałki Patryk Klimala (dwie) i Przemysław Frankowski.

W sparingu ze Stomilem sztab szkoleniowy wicemistrzów Polski wystawił dwie zupełnie inne jedenastki w obu połowach meczu, do tego dokonywane były też zmiany w trakcie gry. Zagrali m.in. Frankowski i litewski skrzydłowy Arvydas Novikovas, którzy - z racji występów reprezentacyjnych - mieli nieco dłuższe urlopy i do zespołu na zgrupowaniu w Kępie dołączyli w weekend.

To drugi mecz kontrolny Jagiellonii w trakcie letnich przygotowań; w sobotę przegrała w Kępie 1-3 z innym zespołem piłkarskiej ekstraklasy - Wisłą Płock.

Obóz przygotowawczy w Kępie zakończy się 30 czerwca, w planie jest jeszcze sparing z rumuńskim Viitorulem Constanca. Po zakończeniu tego zgrupowania białostoczanie zagrają dwa kolejne mecze kontrolne (jednym z przeciwników ma być rumuński CFR Cluj), a potem wyjadą na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie). Tam kontrolnie zagrają z Chojniczanką i - znowu z przeciwnikiem z Rumunii - Dinamem Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Na przełomie lipca i sierpnia Jagiellonia zagra dwumecz z portugalskim Rio Ave FC w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 4-0 (3-0)

Bramki: 1-0 Romanczuk (24.), 2-0 Klimala (26.), 3-0 Klimala (38.), 4-0 Frankowski (78.).

Jagiellonia (I połowa): Sandomierski - Wójcicki, Mitrović, Guti, Bodvarsson - Romanczuk - Bezjak, Machaj, Wlazło, Novikovas (36. Łapiński) - Klimala.

Jagiellonia (II połowa): Gugeszaszwili - Burliga, Runje, Ozga, Guilherme - Grzyb - Łapiński (61. Frankowski), Pospiszil, Adamec, Lazarević - Sheridan.

Stomil: Leszczyński (46. Skiba) - Szywacz (46. Dziemidowicz), Mosakowski (46. Dzięcioł), Wełnicki (46. Sołowiej), Kubań (46. Bucholc), Pa. Głowacki, Stromecki (67. Jegliński), Pi. Głowacki, Lech (67. Stromecki), Zając (67. Tanczyk), Tanczyk (67. Mętlicki).