• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 w 3. kolejce Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok może dziś mówić zarówno o szczęściu, jak i o pechu. Białostoczanie przegrywali już 0-2, ale zdołali odrobić straty i zremisowali 2-2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gospodarze powinni jednak spokojnie wygrać ten mecz, lecz zmarnowali zbyt wiele dogodnych sytuacji.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Trudno rozegrać bardziej pechowe 45 minut, niż miało to miejsce w przypadku Jagiellonii. Białostoczanie schodzili na przerwę przegrywając 0-2, a Podbeskidzie należało chwalić za skuteczność i kilka ciekawych akcji w ofensywie. Szczególnie za sytuację, po której zdobyli pierwszą bramkę - Tomasz Nowak doskonale zagrał w "uliczkę" do Kamil Bilińskiego, a ten w sytuacji sam na sam - mimo iż był faulowany - pokonał Pavelsa Steinborsa.

Na 2-0 po rzucie rożnym podwyższył Michał Rzuchowski i w Białymstoku pachniało sensacją.

Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że gra Jagiellonii wyglądała słabo. Drużyna Bogdana Zająca marnowała jednak sytuacje na potęgę - w pierwszej połowie trzykrotnie obijając obramowanie bramki Martina Polaczka. Najpierw z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Martin Pospiszil, później Czechowi na drodze do bramki stanął słupek. Po jednym z kornerów Podbeskidzie uratowała poprzeczka, a gdy dodamy do tego dwie wymarzone okazje Błażeja Augustyna (w tym pudło z trzech metrów), zobaczymy obraz pecha Jagiellonii.

Zobacz zapis relacji na żywo

Białostoczanie przełamali się po przerwie i natychmiast zadali dwa ostre ciosy. Najpierw Jakov Puljić wykorzystał dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego i głową strzelił kontaktowego gola, później Jesus Imaz trafił z bliska po podaniu Pawła Olszewskiego. Sześć minut po przerwie wynik brzmiał 2-2.

W dalszej części meczu Jagiellonia spuściła jednak z tonu, jakby zmęczona gonieniem wyniku. Mimo tego w ostatniej akcji meczu doskonałą okazję zmarnował jeszcze Puljić, z siedmiu metrów strzelając wysoko nad bramką. Podbeskidzie także nie złożyło broni i ambitnie kontrowało, przez co białostoczanie musieli mieć się na baczności.

Kibice w Białymstoku obejrzeli dobre, żywe spotkanie, z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. Jagiellonia wciąż jest niepokonana, ale z trzech spotkań wygrała tylko jedno.

Podbeskidzie zaś, tak jak pozostali beniaminkowie, wciąż czeka na pierwszą wygraną w sezonie. Drużyna z Bielska-Białej w każdym meczu strzelała dwa gole, ale traci ich jeszcze więcej.

Wojciech Górski

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Biliński (19.), 0-2 Rzuchowski (38.), 1-2 Puljić (49.), 2-2 Imaz (52.).

Szymon Mroczko61′
22′ Ivan Runje
Aleksander Komor
Błażej Augustyn
Milan Rundić90′
Bodvar Bodvarsson
Kacper Gach
85′ Maciej Makuszewski
Karol Danielak88′
Taras Romanczuk
Michał Rzuchowski  38′
 53′ Jesus Imaz
Tomasz Nowak87′
85′ Martin Pospiszil
Rafał Figiel69′ 71′
69′ Przemysław Mystkowski