• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Jagiellonia Białystok - MFK Karvina 3-2 w sparigu

W ostatnim sparingu podczas zimowego zgrupowania w Turcji Jagiellonia Białystok pokonała w sobotę w Belek czeski zespół MFK Karvina 3-2. Dwie bramki dla lidera Lotto Ekstraklasy zdobył w tym meczu Piotr Tomasik, jedną Fiodor Cernych.

Mecz kontrolny z występującym w czeskiej ekstraklasie MFK Karvina białostoczanie rozpoczęli w ustawieniu, które może być bardzo zbliżone do podstawowego w drugiej części rozgrywek. W tym sparingu zabrakło w pierwszym składzie miejsca dla piłkarzy pozyskanych zimą: litewskiego skrzydłowego Arvydasa Novikovasa (wszedł w drugiej połowie) oraz szkockiego obrońcy Ziggy'ego Gordona, który dzień wcześniej zagrał całe spotkanie kontrolne z bułgarską Wereją Stara Zagora.

Obóz przygotowawczy Jagiellonii w Turcji trwał trzy tygodnie, w niedzielę drużyna wraca do kraju. Jej bilans w sparingach to trzy zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki. Rozgrywki ligowe drużyna z Białegostoku wznowi 12 lutego meczem na szczycie tabeli - w Gdańsku zmierzy się z wiceliderem Lechią.

Jagiellonia Białystok (I połowa) : Marian Kelemen - Łukasz Burliga (63. Ziggy Gordon), Ivan Runje (86. Dawid Szymonowicz), Guti, Piotr Tomasik - Jacek Góralski, Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski (74. Arvydas Novikovas), Konstantin Wasiljew, Dmytro Chomczenowski - Fiodor Czernych.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonia Białystok | Piotr Tomasik | Fiodor Czernych