• 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1-1 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa sporo atakowała, jednak nie zdołała zamienić swojej przewagi na bramki i finalnie starcie z Jagiellonią Białystok zakończyło się remisem 1-1. Obie bramki padły po rzutach karnych.

Zobacz zapis relacji z meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

W obliczu remisu Pogoni Szczecin i porażki Rakowa Częstochowa, gracze Legii mogli poprawić swoją sytuację w tabeli, pokonując niżej notowaną Jagiellonię. Gospodarze na początku meczu postawili jednak twarde warunki i szybko ruszyli do ataku.

Po jednym z nich sędzia wskazał na rzut wolny, który finalnie doprowadził do "jedenastki". Cezary Miszta wpadł bowiem w Jakova Puljicia i po interwencji systemu VAR, sędzia Szymon Marciniak wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jesus Imaz i dopełnił formalności.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, jednak z każdą kolejną minutą do głosu dochodzili gracze Legii. W 17. minucie zakotłowało się pod bramką Jagiellonii i drużyna z Warszawy wywalczyła rzut rożny, po którym... sędzia odgwizdał karnego. Błażej Augustyn w nieprzepisowy sposób zatrzymał bowiem Tomasza Pekharta.

Stały fragment na gola pewnym strzałem zamienił sam faulowany i czeski napastnik był również centralnym punktem kolejnych ofensywnych akcji Legii.

W 27. minucie Pekhart zdecydował się na efektowne uderzenie z powietrza, lecz tym razem Xavier Dziekoński uchronił swój zespół przed utratą bramki. W jeszcze lepszej sytuacji atakujący Legii znalazł się po niespełna 10 minutach. Filip Mladenović dograł piłkę w pole karne, a Czech świetnie urwał się obronie i oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić błyskawicznie. Po dobrym kontrataku Jagiellonii, w pole karne wpadł Imaz i oddał strzał. Bardzo dobrą interwencją - w stylu Artura Boruca - popisał się jednak Miszta i odbił futbolówkę.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Tempo gry po przerwie nieco spadło. Legia nadal zdecydowanie przeważała, jednak miała spore problemy z wykończeniem akcji. Nic więc dziwnego, że goście pierwsze zagrożenie w drugiej połowie stworzyli po rzucie wolnym. Zza pola karnego huknął Mladenović, lecz efektowną paradą piłkę obronił Dziekoński.

Ekipa z Warszawy ciągle niepokoiła defensywę Jagiellonii kolejnymi atakami, lecz zdecydowanie brakowało w nich konkretów. Te pojawiły się dopiero pod koniec meczu. W 74. minucie Pekhart oddał groźny strzał głową, a futbolówka poszybowała tuż obok bramki Jagiellonii.

Przed ostatnim gwizdkiem sędziego dwukrotnie bramce gospodarzy zagroził Luquinhas. Najpierw futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, a po chwili kolejną skuteczną interwencją popisał się Dziekoński.

Josip Juranović23′
9′ Bogdan Tiru
Artur Jędrzejczyk16′
18′ Błażej Augustyn
Mateusz Wieteska
46′ Bojan Nastić
Paweł Wszołek
70′ Kristopher Twardek
Bartosz Slisz
44′ Ariel Borysiuk
Andre Renato Soares Martins
 4′ (k.) Jesus Imaz
Filip Mladenović
88′ Martin Pospiszil
Bartosz Kapustka
11′ 42′ Fiodor Czernych
Tomasz Pekhart  18′ (k.) 86′
71′ Jakov Puljić
Walerian Gwilia
88′ Bartosz Kwiecień
Kacper Skibicki
46′ Bartłomiej Wdowik
Kacper Kostorz
70′ Maciej Makuszewski
Rafael Lopes86′
42′ Przemysław Mystkowski
Szymon Włodarczyk
Bartosz Bida
Joel Valencia
71′ Maciej Bortniczuk

Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonia Białystok | Legia Warszawa | PKO Ekstraklasa