• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-3

Legia Warszawa pokonała Jagiellonię w Białymstoku 3-0 w 26. kolejce Ekstraklasy i odzyskała prowadzenie w tabeli.

Kliknij, aby dołączyć do relacji na żywo z meczu Jagiellonia - Legia!

Tutaj znajdziesz relację na żywo w wersji mobilnej

Był to 300. mecz w Ekstraklasie zarówno dla Jagiellonii, jak i Tomasza Frankowskiego. Jednak dzisiejsi jubilaci nie będą raczej chcieli go pamiętać. "Jaga" wysoko przegrała, a "Franek" został zmieniony już w 26. minucie, bo gospodarze grający w osłabieniu liczebnym musieli wzmocnić defensywę.

W 2. minucie Tomasz Jodłowiec strzałem głową zamienił na gola dośrodkowanie Daniela Łukasika z rzutu rożnego. "Jaga" szybko straciła bramkę, a już osiem minut później Alexisa Norambuenę, który zarobił czerwoną kartkę za faul na Marku Saganowskim w polu karnym. Piłkę na 11. metrze ustawił Wladimir Dwaliszwili, ale Jakub Słowik wyczuł go i obronił rzut karny.

Legioniści atakowali i wypracowali kilka bardzo dobrych okazji. W 22. minucie Słowik obronił strzał Jakuba Koseckiego. Dziesięć minut później kolejną znakomitą okazję zmarnował Dwaliszwili, który pospieszył się ze strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem i trafił w boczną siatkę.

Bardzo dobry mecz rozgrywał Łukasik. Rozdzielał piłki w środku boiska i notował też sporo przechwytów. Po jednym z nich w 40. minucie mocno strzelił zza pola karnego, lecz kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Maciej Gajos i skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

W pierwszej połowie Jagiellonia wyprowadziła najgroźniejszą akcję w 44. minucie, jednak Duszan Kuciak sparował na róg piłkę po strzale Tomasza Kupisza.

W 56. minucie Janusz Gol dograł piłkę Saganowskiemu przed bramkę, ten mógł strzelać, ale wyłożył ją Michałowi Kucharczykowi i Legia prowadziła 2-0. Sędzia jednak nie powinien uznać bramki, bo "Sagan" był na spalonym, gdy piłkę podawał mu Gol.

W 64. minucie Ugochukwu Ukah sfaulował w polu karnym Gola i sędzia podyktował drugi rzut karny dla Legii. Dwaliszwili nie palił się do strzelania, ale trener Jan Urban zadecydował, że ma dostać szansę na przełamanie. Gruzin tym razem przymierzył lepiej i zdobył 12. bramkę w sezonie. Dzięki niej zrównał się z Danijelem Ljuboją i Robertem Demjanem na czele klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-3 (0-1)

Bramka: 0-1 Tomasz Jodłowiec (2-głową), 0-2 Michał Kucharczyk (56), 0-3 Władimir Dwaliszwili (65-karny).

Żółta kartka: Jagiellonia - Ugochukwu Ukah. Czerwona kartka: Jagiellonia - Alexis Norambuena (10-faul).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 4 497.