Reklama

Reklama

Jagiellonia Białystok. Islandczyk Bodvarsson odszedł z klubu

Zakończyły się występy w Jagiellonii pierwszego w polskiej ekstraklasie piłkarskiej zawodnika z Islandii. Obrońca Bodvar Bodvarsson rozwiązał bowiem kontrakt za porozumieniem stron. Związany był z białostockim klubem umową od lutego 2018 roku.

25-letni obecnie Bodvarsson, który ma na swoim koncie występy w reprezentacji swego kraju, podpisał wtedy z Jagiellonią 3,5-letni kontrakt.

Na początku 2018 roku przychodził do zespołu (pozyskano go z islandzkiego zespołu FH Hafnarfjord) jako nominalny lewy obrońca, który może też grać na środku defensywy, co wykorzystał obecny sztab trenerski w ostatnich meczach przed zimową przerwą obecnego sezonu, gdy były problemy z obsadą tych pozycji przez nominalnych stoperów.

Islandczyk przez trzy lata zagrał w Jagiellonii 49 oficjalnych spotkaniach w lidze i Pucharze Polski, ale nie do końca spełniał pokładane w nim nadzieje. W tym sezonie przegrywał konkurencję na lewej obronie z młodzieżowcem Bartłomiejem Wdowikiem.

Reklama

Z powodu urazu Bodvarsson nie znalazł się w kadrze na zimowy obóz w Turcji, po którym jeszcze wzrosła mu konkurencja na tej pozycji, bo klub podpisał kontrakty z dwoma nowymi lewymi obrońcami, ostatnio występującymi w lidze białoruskiej: 26-letnim reprezentantem Bośni i Hercegowiny Bojanem Nasticem, który trafił do Białegostoku z BATE Borysow i - po zimowej przerwie - jest pierwszym wyborem na tej pozycji oraz 20-letnim Nigeryjczykiem Godfreyem Bitokiem Stephenem z Isłaczu Miński Rajon.

Robert Fiłończuk


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL