Reklama

Reklama

Jagiellonia Białystok. Ireneusz Mamrot: Z Legią musimy zagrać jeszcze lepiej niż z Pogonią

W ocenie trenera Jagiellonii Ireneusza Mamrota, aby wygrać w piątek w Białymstoku z Legią jego piłkarze muszą zagrać jeszcze lepiej, niż w poprzedniej kolejce z Pogonią Szczecin. Zwrócił uwagę, że Legia ustabilizowała swoją grę na wysokim poziomie i regularnie punktuje na wyjazdach.

W ocenie trenera Jagiellonii Ireneusza Mamrota, aby wygrać w piątek w Białymstoku z Legią jego piłkarze muszą zagrać jeszcze lepiej, niż w poprzedniej kolejce z Pogonią Szczecin. Zwrócił uwagę, że Legia ustabilizowała swoją grę na wysokim poziomie i regularnie punktuje na wyjazdach.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Jagiellonia wygrała u siebie z Pogonią 2-1 i wróciła na pozycję lidera, pokazując zwyżkę formy po porażce ze Śląskiem Wrocław i remisie z Koroną Kielce. Do tego do składu wicemistrzów na mecz z mistrzami Polski wraca lider zespołu Taras Romanczuk i nie ma żadnych piłkarzy, którzy musieliby pauzować za nadmiar kartek.

Reklama

Trener Mamrot przypomniał, że dotąd pod jego wodzą Jagiellonia trzy razy grała z Legią (bilans to dwa zwycięstwa białostoczan i remis), ale to piątkowe spotkanie uważa za najtrudniejsze. Jego zdaniem, legioniści w ostatnich tygodniach wyglądają zupełnie inaczej pod względem fizycznym i taktycznym, niż na początku sezonu i widać w tym rękę portugalskiego trenera Sa Pinto.

"Jedno jest pewne - jeżeli chcemy wygrać, musimy zagrać bardzo dobry mecz, ale stać nas na to. Zwycięstwo nad Pogonią było ważne pod względem mentalnym, bo trudno byłoby przystępować do spotkania z Legią po kolejnej stracie punktów" - powiedział Mamrot, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Według statystyk, w Białymstoku zmierzą się ze sobą zespoły najlepiej punktujące w ekstraklasie na wyjazdach. "Faktem jest, że gorzej punktujemy u siebie, ale my naprawdę wolimy grać przed naszymi kibicami. Jestem pewien, że to w końcu zaskoczy i w końcu zaczniemy regularnie wygrywać w Białymstoku" - dodał.

Mimo powrotu do składu Romanczuka, do końca nie wiadomo w jakim zestawieniu białostoczanie rozpoczną piątkowy mecz. Poważna kontuzja ścięgna Achillesa wyeliminowała z gry na półtora miesiąca Jakuba Wójcickiego, który zaczął mecz z Pogonią na prawej obronie, a po zejściu z boiska został zastąpiony na tej pozycji przez Przemysława Frankowskiego, który był jednym z bohaterów tego meczu.

"W przypadku kilku zawodników trwa walka z czasem. Niektórzy doznali urazów w trakcie spotkania z Pogonią, inni walczą z przeziębieniami. W tej chwili sam nie wiem, z kogo będę mógł skorzystać, a z kogo nie" - przyznał Mamrot.

Początek meczu Jagiellonia - Legia na stadionie miejskim w Białymstoku w piątek o godz. 20.30.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy