• 6 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (25 pkt.)

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1-0 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok pokonała 1-0 Górnika Zabrze w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze wreszcie zagrali na "zero z tyłu", w czym duża zasługa znakomicie grającego 17-letniego bramkarza Xaviera Dziekońskiego.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Młodziutki bramkarz Jagiellonii rozegrał znakomite spotkanie, kilkukrotnie popisując się interwencjami w trudnych sytuacjach. Na uwagę zasługują zwłaszcza interwencje przy strzałach Bartosza Nowaka w pierwszej połowie i Alexa Sobczyka tuż po zmianie stron.

Górnik miał sporo okazji, strzelił nawet dwa gole, ale oba nie zostały uznane. Najpierw na spalonym znajdował się strzelec Sobczyk, a później to samo powtórzył Piotr Krawczyk.

Jagiellonia też potrafiła odpowiedzieć - czy to kontratakiem, czy przejmując na kilka minut inicjatywę. Zazwyczaj w bramce świetnie spisywał się Martin Chudy, ale popełnił jeden błąd, który zadecydował o wyniku spotkania.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Bramkarz Górnika niepotrzebnie opuszczał swoją "piątkę" i został uprzedzony przez Jesusa Imaza w 52. minucie meczu. Hiszpan, gdy minął już golkipera, musiał trafić do pustej bramki, co też skwapliwie uczynił. Ten gol dał wygraną białostoczanom.

Po zdobytej bramce Jagiellonia broniła z jeszcze większym zaangażowaniem i Górnikowi z trudem przychodziło stwarzanie sytuacji strzeleckich - o pokonaniu Dziekońskiego już nie wspominająć.

To spotkanie zakończyło ligowe rozgrywki w 2020 roku. Zespół z Białegostoku awansował dziś na siódmą pozycję, Górnik "przezimuje" na piątej lokacie.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1-0 (0-0)

Giannis Masouras72′
12′ 80′ Fiodor Czernych
Roman Prochazka62′
Martin Pospiszil
Daniel Ściślak63′
 52′ Jesus Imaz
Bartosz Nowak
18′ Taras Romanczuk
Erik Janża84′
80′ Maciej Makuszewski
Alex Sobczyk63′
90′ Jakov Puljić
Jesus Jimenez90′
Pavels Steinbors
Dawid Kudła
90′ Kristopher Twardek
Michal Rostkowski84′
80′ 90′ Bartosz Bida