Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Jagiellonia Białystok będzie przygotowywać się w Turcji

Wypoczynek do 11 stycznia i główna część przygotowań na zgrupowaniu w Turcji - takie są plany piłkarzy Jagiellonii Białystok na początek przyszłego roku. "Wiem, ale nie powiem" - odpowiada trener Michał Probierz, pytany o transfery w zimowej przerwie Ekstraklasy.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Po dobrym starcie w obecnej edycji rozgrywek, potem Jagiellonia grała już "w kratkę". Trenerzy zwracali uwagę na zmęczenie i brak czasu na przygotowania (drużyna wcześnie zaczęła walkę w eliminacjach Ligi Europejskiej) oraz na wpływ zmian kadrowych po odejściach z klubu w przerwie letniej kilku kluczowych zawodników.

Dopiero w ostatniej kolejce przed zimową przerwą białostoczanie znaleźli się w tzw. mistrzowskiej części tabeli. Zajmują ósme miejsce, ale od lutego czeka ich twarda walka o utrzymanie tej pozycji.

Reklama

Po trzytygodniowych urlopach przygotowania Jagiellonia rozpocznie 11 stycznia i przez ponad tydzień trenować będzie w kraju. Zaplanowane ma w tym czasie dwa sparingi: z mistrzem Litwy Żalgirisem Wilno i pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

20 stycznia zespół ma wylecieć na blisko trzytygodniowe zgrupowanie do Turcji, w ostatnich latach stałe miejsce zimowych przygotowań białostoczan. Tam zaplanowano pięć sparingów, przeciwnicy nie są jeszcze potwierdzeni. Pierwszy mecz w Ekstraklasie Jagiellonia zagra 14 lutego w Warszawie z obecnym wiceliderem Legią.

"Dla mnie to jest chyba najważniejszy urlop, bo jeszcze tak zmęczony, jeżeli chodzi o piłkę, nie byłem" - mówił po sobotnim meczu z Cracovią (2-2), ostatnim przed zimową przerwą, trener Michał Probierz. Przypomniał, że z trenerów zespołów, które zajęły czołowe miejsca w poprzednich rozrywkach i grały w europejskich pucharach, na stanowisku pozostał tylko on.

O konkretnych planach transferowych na razie nie chciał mówić. "Wiem, ale nie powiem" - odpowiedział Probierz, pytany o zmiany kadrowe i pozycje, które chce wzmocnić. Przyznał, że ruch będzie, bo kilku zawodników na pewno odejdzie lub będzie wypożyczonych.

Zwracał uwagę na grę obronną Jagiellonii i brak doświadczenia piłkarzy. "Czterech meczów, w których zdobyliśmy po dwie bramki, jednak nie wygraliśmy. Kiedyś strzelaliśmy jedną bramkę, potrafiliśmy się dobrze zorganizować i wygrać" - powiedział Probierz.

Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonia Białystok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje