Reklama

Reklama

Euzebiusz Smolarek podpisał kontrakt z Jagiellonią

Były reprezentant Polski w piłce nożnej Euzebiusz Smolarek podpisał w środę kontrakt z Jagiellonią Białystok. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2012-2013, z opcją przedłużenia o rok. Niewykluczone, że zagra już w sobotnim meczu z Polonią w Warszawie.

Piłkarz, który na boisku będzie występował z nr 7, mówił na konferencji prasowej, że chce grać jak najlepiej w Białymstoku i pomóc zespołowi.

"Nie przyjechałem tutaj, żeby tylko sobie pograć. Mam ambicję, żeby dobrze grać w piłkę, pomóc drużynie i mieć sukces. Jaki będzie, to zobaczymy" - mówił Smolarek. Podkreślał, że znaczenie miało dla niego to, że nie tylko klub chciał, by grał w Białymstoku, ale i trener Tomasz Hajto.

Pytany o ambicje dotyczące reprezentacji, Ebi przyznał, że na razie skupia się na grze w klubie.

Reklama

W ocenie trenera Hajto, 31-letni Euzebiusz Smolarek jest w idealnym wieku piłkarskim i liczy na to, że duet Smolarek - Tomasz Frankowski będzie gwarancją zdobywania większej liczby bramek przez Jagiellonię i widowiskowej gry. Dodał, że Smolarek może grać na trzech pozycjach: obu skrzydłach i w ataku.

Pytany o formę zawodnika mówił, że jeszcze za wcześnie na ocenę (Smolarek trenuje z Jagiellonią od poniedziałku - przyp. red). "Wierzę, że do soboty będzie na tyle gotowy, że będzie mógł nam pomóc w meczu z Polonią Warszawa, bo to dla nas bardzo ważne spotkanie" - mówił trener Jagiellonii.

Hajto przypomniał, że grał ze Smolarkiem w reprezentacji Polski. Mówił, że razem z drugim trenerem Dariuszem Dźwigałą będzie robił wszystko, by zawodnik wrócił do takiej dyspozycji strzeleckiej, jaką miał wcześniej.

Powiedział też, że przyjście zawodnika tak znanego oznacza, że obrany przez klub kierunek rozwoju jest dobry. "Sportowo cały czas chcemy się rozwijać" - dodał Hajto. Mówił, że mimo odejścia w ostatnich tygodniach Thiago Cionka (do włoskiej Padova Calcio) i Macieja Makuszewskiego (Terek Grozny) w drużynie wciąż jest rywalizacja.

"Trzeba mówić szczerze, że aspiracje w Jagiellonii co pół roku będziemy mieli większe. Budujemy drużynę i chcielibyśmy, by w przyszłości była trzecią siłą Ekstraklasy" - oświadczył Hajto.

Euzebiusz Smolarek, syn nieżyjącego już reprezentanta kraju Włodzimierza, w przeszłości bronił barw m.in. Feyenoordu Rotterdam, Borussii Dortmund, Racingu Santander, Polonii Warszawa i katarskiego Al-Khor. Ostatnio, w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, występował w holenderskim ADO Den Haag.

W reprezentacji wystąpił w 47 meczach, m.in. w mistrzostwach świata w 2006 roku w Niemczech oraz w mistrzostwach Europy w 2008 w Austrii i Szwajcarii. Zdobył 20 bramek.

W latach 2005, 2006 i 2007 zwyciężał w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna" na piłkarza roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL