• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Damian Gąska bohaterem Górnika Łęczna. Jagiellonia Białystok w kryzysie

Górnik Łęczna niespodziewanie pokonał Jagiellonię Białystok 2-1. Bohaterem beniaminka PKO Ekstraklasy został Damian Gąska, który zdobył obie bramki.

D. Gaska 1',29'

Górnik świetnie zaczął. Już w pierwszej minucie objął prowadzenie.

Z prawej strony dośrodkował Jason Lokilo. W polu karnym dużo miejsca miał Damian Gąska. Piłka odbiła się od jego biodra i wpadła do bramki. Próbował jeszcze interweniować Xavier Dziekoński, ale zrobił to już za linią bramkową.

Jagiellonia grała bardzo słabo. W pierwszej połowie nie stworzyła zagrożenia pod bramką Macieja Gostomskiego. Bramkarz Górnika był praktycznie "bezrobotny".

Ze słabszego dnia rywali skorzystał ostatni zespół PKO Ekstraklasy. Swój dzień miał Gąska. W 29. minucie skorzystał z błędu Dziekońskiego, który źle wyprowadzał piłkę. Podał prosto do Gąski, a ten precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego trafił do siatki.

Jagiellonia tylko w połowie odrobiła straty

Na drugą połowę Jagiellonia wyszła bardzo zmotywowana. Szybko do siatki trafił Fiodor Czernych. W 48. minucie celnie uderzył głową po dośrodkowaniu... Michała Pazdana, który niespodziewanie pojawił się na lewej stronie. Był jednak na spalonym i po weryfikacji VAR gol nie został uznany.

Teraz to Górnik był zamknięty i incydentalnie gościł pod bramką rywali. Wydawało się jednak, że kontroluje sytuację, bo Jagiellonia długo nie mogła stworzyć dobrej sytuacji.

Podsumowanie kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa w każdy poniedziałek o 20:00 - zapraszają: Staszewski, Peszko i goście!

Nie udało się z gry, ale od czego są stałe fragmenty. W 81. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym najlepiej odnalazł się Israel Puerto i z bliska trafił do siatki.

Jagiellonia nie zdołała jednak wyrównać. W efekcie Górnik wygrał drugi mecz w tym sezonie. Podopieczni Kamila Kieresia na zwycięstwo czekali od 13 września. Wtedy, w 7. kolejce, pokonali 3-2 Wisłę Płock.

Górnik Łęczna się przełamał

Po tym zwycięstwie drużyna z Łęcznej opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Zajmuje je teraz Warta Poznań, która ma 11 punktów, ale swój mecz rozegra w poniedziałek. Zmierzy się z Wisłą Kraków.

Górnik ma punkt więcej od Warty. Nadal jest jednak w strefie spadkowej, choć ma już tyle samo punktów, co Legia Warszawa i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które są odpowiednio na 16. i 15. pozycji.

Maciej Gostomski
62′ Paweł Olszewski
Daniel Dziwniel
90′ Michał Pazdan
Bartosz Rymaniak
89′ Błażej Augustyn
Kryspin Szcześniak
 81′ Israel Puerto
Messias Leandro
70′ Bojan Nastić
Alejandro Serrano García
Tomasz Przikryl
Damian Gąska  1′, 29′ 61′
46′ Michał Nalepa
Janusz Gol
Taras Romanczuk
Michał Goliński83′
70′ Przemysław Mystkowski
Jason Lokilo75′
Fiodor Czernych
Bartosz Śpiączka82′
Jakub Jasionek
Arkadiusz Woźniak
70′ Godfrey Bitok Stephen
Tomasz Midzierski
62′ Bartosz Bida
Przemysław Banaszak82′
46′ Michał Żyro
Szymon Drewniak75′ 87′
Miłosz Matysik
Bartłomiej Kalinkowski61′
70′ Martin Pospiszil