Reklama

Reklama

Zabrze pomoże ustabilizować finanse Górnika

Radni Zabrza podjęli decyzję, która pomoże ustabilizować finanse zadłużonego Górnika, którego samorząd jest akcjonariuszem.

Radni Zabrza postanowili we wtorek poręczyć Górnikowi wykup wyemitowanych przez niego obligacji wraz z odsetkami do kwoty 48 mln 315 tys. 575 złotych.

Projekt stosownej uchwały pod obrady nadzwyczajnej sesji rady miejskiej wniosła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. W uzasadnieniu zaznaczyła, że celem poręczenia będzie osiągniecie przez klub "stabilnej pozycji ekonomiczno-finansowej w perspektywie długookresowej", a brak działań naprawczych może oznaczać upadłość Górnika.

O taką formę pomocy zwrócił się do władz miejskich zarząd klubu.

Reklama

- Debata na temat Górnika pozwoliła naszym radnym podjąć prawidłową decyzję wspierającą klub - mówi oficjalnej stronie Górnika Marian Czochara, przewodniczący Rady Miejskiej Zabrza, który prowadził wtorkową sesję.

W trakcie obrad nie brakowało emocjonalnych głosów i pytań, zaś dyskusji z dużą uwagą przysłuchiwała się spora grupa kibiców zabrzańskiego klubu, która cieszyła się z wyników głosowań - za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, przeciw było 7.

Poręczeniem objęte zostaną obligacje na kwotę 35 mln, reszta to odsetki do końca roku 2028.

O problemie zadłużenia i nierentowności Górnika mówił przed wznowieniem rywalizacji ligowej jego prokurent Andrzej Pawłowski, wskazując, że pomysłem na poprawę sytuacji będzie emisja obligacji, których gwarantem będzie miasto Zabrze.

Piłkarze Górnika wciąż grają na budowanym od kilku lat stadionie dla trzytysięcznej - z konieczności - widowni.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy