Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (16 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (13 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Wygrany sparing Górnika Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali w wyjazdowym sparingu Naprzód Rydułtowy (klasa okręgowa) 7-0. Był to mecz uświetniający obchody 90-lecia rydułtowskiego klubu.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Bartosz Iwan (62., 64., 65.), Łukasz Madej (17., 66.), Mateusz Zachara (25.), Szymon Skrzypczak (78.). Mecz trwał 4 x 30 minut.  

Reklama

Po sparingowej grze w Rydułtowach piłkarze Górnika byli zadowoleni z wysokiego zwycięstwa, podkreślając jednak, że bardziej chodziło o przetrenowanie pewnych elementów taktycznych, niż o o wynik.

Dla Jarosława Tkocza był to z kolei mecz z wątkiem sentymentalnym, wszak 5 lat spędził on w bramce Naprzodu Rydułtowy w latach 90.

Po meczu powiedzieli:

Jarosław Tkocz (trener bramkarzy Górnika): - Przy okazji tego meczu odżyły wspomnienia, w latach 90-tych spędziłem tutaj 5 lat. Później awansowałem stąd do ekstraklasy, do bramki GKS Katowice. Żałuję jednak, że ten obiekt nie żyje intensywnie, widać, że przez 20 lat nic się tutaj nie zmieniło, a Naprzód gra teraz w okręgówce. Może akurat po tym meczu coś się zmieni na lepsze... Kiedyś górnictwo bardzo mocno pomagało Naprzodowi, teraz to już inne czasy. Cieszę się, że miasto zajęło się sprawami klubu i stadionu. Mam nadzieję, że teraz Naprzód zacznie piąć się w górę.

Mariusz Przybylski: - Wygraliśmy ten mecz wysoko i z tego jesteśmy zadowoleni. Wynik nie był jednak najważniejszy, ale wypełnienie przedmeczowych założeń. Musieliśmy swoje wybiegać i to było bardzo ważne. Teraz jesteśmy w trakcie przygotowań do meczu z Zagłębiem Lubin.

Łukasz Madej: - Co można powiedzieć po takim spotkaniu? Graliśmy z drużyną z niższej klasy rozgrywkowej, więc dla nas był to element treningu przed meczem ligowym z Lubinem. Myślę, że kibice mieli frajdę, gdyż zobaczyli sporo bramek.

Rafał Kosznik: - Bardzo fajnie, że na ten mecz przyszło sporo kibiców, bo był on przede wszystkim dla nich. Wygraliśmy wysoko, ale bardziej skupiliśmy się na tym, by odbyć trening. Najważniejsze, że obyło się bez poważniejszych kontuzji.

Mateusz Zachara: - Był to dla nas ciekawy sprawdzian formy, z pewnością pożyteczny mecz. Na trybunach pojawiło się sporo ludzi i to także bardzo miła sprawa. Wynik był już sprawą drugorzędną, bardziej chodziło o pokazanie się przed publicznością i dobrą zabawę.

Naprzód Rydułtowy - Górnik Zabrze 0-7 (0-2, 0-2; 0-7)


0-1 - Madej 17., 0-2 - Zachara 25., 0-3 - Iwan 62., 0-4 - Iwan 64., 0-5 - Iwan 65., 0-6 - Madej 66., 0-7 - Skrzypczak 78.

Naprzód: Jurecki - Seeman, Kotala, Postawka, Bielica - Żyła, JUreczko, Lemiesz, S. Margeciok, Szweda - Organista. Grali także: P. Kuczera, Wolski, Fornal, Czogała, Malejka, Moskwa, Pierścionek, Hołek, P. Margyciok, Wichtowski, Budka, Farasiewicz, A.Kuczera, Kopeć, Biały, Krentusz.

Górnik: Steinbors (61' Witkowski) - Olkowski (68' Piwowarczyk; 110' Luberda), Szeweluchin (65' Pidwirnyj; 91' Wełnicki), Gancarczyk (45' Kosznik; 68' Mańka), Kosznik (31' Augustyn; 69' Łukasiewicz) - Madej (64' Lambulić), Sobolewski (54' Iwan), Mączyński (66' Barbus), Oziębała (27' Małkowski; 64' Skrzypczak) - Przybylski (65' Płonka) - Zachara (61' Cupriak).

Sędzia: Eugeniusz Gwóźdź (Rybnik).

Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | Bartosz Iwan | Łukasz Madej | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje