Reklama

Reklama

Więcej kibiców na meczach Górnika Zabrze

W Zabrzu trwają przygotowania do niedzielnego meczu z Legią Warszawa. Po raz pierwszy od czterech lat na stadionie im. Ernesta Pohla zasiądzie ponad 8 tysięcy kibiców. Wszystko dlatego, że do użytku publiczności zostaje oddana kolejna z trybun budowanego obiektu.

Pod koniec maja 2011 roku, na ostatnim spotkaniu sezonu Górnik grał u siebie z Widzewem Łódź. Gospodarze wygrali 4-0, a mecz obejrzało 8600 kibiców. W sierpniu tamtego roku zaczęła się budowa czy modernizacja stadionu przy ulicy Roosevelta, która miała trwać 20 miesięcy, a która przeciąga się w nieskończoność. 

Od tamtego czasu mecze w Zabrzu oglądało ledwie 3000 tysięcy widzów. Sytuacja zmieniła się dopiero w tym sezonie, kiedy to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu użytkowania dolnej części trybuny południowej. Mecze Górnika na Roosevelta mogło oglądać 5520 fanów i tak było podczas gier z Jagiellonią, Zagłębiem, Cracovią i Śląskiem. Teraz ta liczba będzie jeszcze większa. Na spotkanie z Legią do użytkowania zostaje dopuszczona trybuna północna. Łączna pojemność będzie więc wynosiła 8,5 tys. 

Reklama

Kiedy wszystkie trybuny zostaną oddane do użytku, a ma to być w derbowym meczu z Ruchem Chorzów pod koniec lutego, to na widowni zasiądzie 24 tysiące osób. Docelowo pojemność stadionu ma wynieść 31 tysięcy miejsc. 

Dzięki większej frekwencji zwiększą się też wpływy do klubowej kasy. W Zabrzu kalkulują, że jeżeli na trybunach regularnie będzie zasiadać 12-14 tysięcy osób, to budżet będzie zbilansowany. 

Na najbliższe mecze z Legią w niedzielę i z Podbeskidziem (26 października) będą obowiązywały promocyjne ceny biletów. Działacze zdecydowali, że wejściówki na spotkanie z wicemistrzem Polski będą kosztowały 20 i 15 złotych, a na mecz z "Góralami" 10 i 5. Wyjątkiem jest trybuna kryta. Tam bilety są po 50 zł. 

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama