Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Smuda po meczu z Górnikiem Zabrze: Jak się biega i walczy, to można wygrać każdy mecz

- Wszyscy moi piłkarze zrozumieli, że jak się biega i walczy, a do tego ma się umiejętności, to można wygrać każdy mecz - powiedział Franciszek Smuda po zwycięstwie Wisły z Górnikiem Zabrze 5-0.

- Przede wszystkim cieszy mnie, że po trzech kolejnych porażkach wygraliśmy w Zabrzu z drużyną, która do piątku była liderem T-Mobile Ekstraklasy. Wszyscy moi piłkarze zrozumieli, że jak się biega i walczy, a do tego ma się umiejętności, to można wygrać każdy mecz - powiedział Smuda.

Trener "Białej Gwiazdy" odniósł się także do sytuacji z Pawłem Brożkiem. Snajper Wisły zaczął mecz na ławce. Wszedł dopiero po przerwie, a i tak zdążył skompletować hat-tricka:

- Każdy zawodnik musi mieć czas do zastanowienia się, czy dana gra go zadowala. Pawłowi to było bardzo potrzebne. Wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył trzy bramki. Jeśli na treningach dalej będzie wykazywał się, to będzie grał. Ma ponadprzeciętne umiejętności. Semir ostatnio był chory, z Legią i Cracovią, to nie był zawodnik, którego widzieliśmy przez ostatnie osiem spotkań - stwierdził Smuda.

Stilić w meczu z Górnikiem strzelił dwa gole i dołożył asystę.

W dużo gorszym nastroju był trener zabrzan Józef Dankowski:

- Jest nam wstyd za to, co pokazaliśmy na boisku. Jeśli stoi się na boisku, a tak się stało po utracie drugiej bramki, to dzieje się tak, a nie inaczej. Dziś na wysokości zadania stanęli tylko kibice Górnika Zabrze - powiedział Dankowski.

- Spokojnie musimy przeanalizować wszystko, co stało się w przerwie na mecze reprezentacji narodowych. Wyciągniemy wnioski i w przyszłości nie popełnimy błędów. Można przegrać taki mecz na wyjeździe, ale grając u siebie, to jest to niedopuszczalne - zakończył trener Górnika.

Reklama

Ekstraklasa - zobacz wyniki, tabelę, strzelców i terminarz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL