Sławik po przerwie wrócił do Górnika

Górnik Zabrze pozyskał bramkarza. Półroczny kontrakt z tym klubem podpisał Mateusz Sławik.

30-letni zawodnik w swojej karierze bronił barw GKS-u Katowice, MK Górnika Katowice, Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, Odry Opole, GKS-u Jastrzębie, a rundę jesienną tego sezonu spędził w czwartoligowym Górniku Wesoła.

Reklama

W Ekstraklasie zadebiutował w sierpniu 2004 roku w meczu GKS-u Katowice z Wisłą Kraków (0-3). W rundzie jesiennej sezonu 2006/07, gdy grał już w Górniku Zabrze, został wybrany najlepszym bramkarzem Ekstraklasy. W październiku 2007 doznał poważnej kontuzji, po której już nie zagrał w Górniku.

Do sportu wrócił dopiero w sezonie 2008/09, ale już w barwach Odry Opole. W rundzie wiosennej jego konkurentami do bramki Górnika będą Adam Stachowiak i Sebastian Nowak.

- Jestem wdzięczny działaczom klubu z Wesołej, że mogłem rozwiązać z tym klubem kontrakt, co pozwoliło mi związać się do czerwca tego roku z Górnikiem - mówił Sławik, który jest bardzo ambitnym golkiperem i zapowiada sportową walkę o miejsce między słupkami bramki zabrzańskiej drużyny.

- Byłem bardzo zaskoczony, gdy zadzwonił do mnie dyrektor Andrzej Orzeszek. Propozycja z Zabrza to dla mnie ogromne wyzwanie i szansa na pokazanie się w ekstraklasie. To była oferta nie do odrzucenia. Byłem wcześniej bramkarzem Górnika i mam wielki sentyment do tego klubu i jego wspaniałych kibiców - dodał uszczęśliwiony Sławik.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | Mateusz Sławik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje