Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Ruch - Górnik. Działacze Górnika nie jadą do Chorzowa

Iskrzy przed 104. Wielkimi Derbami Śląska. Już wiadomo, że niedzielnego spotkania na stadionie Ruchu nie zobaczą nie tylko kibice Górnika, ale też zarząd zabrzańskiego klubu. Razem będą oglądali spotkanie na telebimie w lokalu "Śląskie Rancho".

Mecze Ruchu z Górnikiem zawsze wzbudzały wielkie emocje. Oba śląskie kluby na swoim koncie mają po 14 tytułów mistrza Polski i od lat rywalizują o prymat na Górnym Śląsku. 

Niedzielny mecz miał być wielkim świętem futbolu, ale tak się nie stanie. Wojewoda śląski, na wniosek policji, zdecydował o zamknięciu trybuny dla gości. W tej sytuacji kibice Górnika, których na stadionie przy ulicy Cichej miał być około tysiąca, nie zobaczą meczu na żywo. 

W Ruchu tłumaczą, że nic nie mogą zrobić, bo decyzja jest odgórna i podyktowana względami bezpieczeństwa. Przy okazji władze przypominają, że rok temu, w dniu derbowego spotkania w Chorzowie, przed sektorem gości znaleziono materiały pirotechniczne. Kibiców Górnika nie wpuszczono wtedy na trybuny. Podobnie jest i teraz. 

Reklama

W geście solidarności ze swoimi fanami zarząd klubu z Zabrza podjął już decyzję, że też nie pojedzie do Chorzowa. - Taka decyzja została już podjęta. Nie chodzi tutaj o bojkot derbów, ale o to, żeby być ze swoimi kibicami. Podobnie, jak to było w ubiegłym roku, zobaczymy mecz razem w "Śląskim Rancho". Na spotkanie pojadą tylko przedstawiciele naszej grupy medialnej - informuje Jerzy Mucha, rzecznik zabrzańskiego klubu. 

Piłkarze Górnika intensywnie przygotowują się do starcia z lokalnym rywalem. Po kontuzji do zajęć wrócili Mariusz Magiera, Erik Grendel i Mariusz Przybylski. Trener Leszek Ojrzyński będzie mógł skorzystać z ich usług w niedzielnym spotkaniu. Roku temu, bez wsparcia swoich fanów, po bramkach Łukasza Madeja i Wojciecha Łuczaka, zabrzanie wygrali z Ruchem na jego terenie 2-1. Z uwagi na fatalną sytuację w tabeli w Zabrzu bardzo chcieliby powtórki takiego wyniku. 

Michał Zichlarz

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne