Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

Prezydent Zabrza dla Interii: Wszyscy kibice będą mogli powitać Lukasa Podolskiego

Małgorzata Mańka-Szulik cieszy się z transferu Lukasa Podolskiego, jak zresztą wszyscy kibice Górnika Zabrze. W czwartek będą mieli okazję przywitać go osobiście. Na godzinie 19, po podpisaniu kontraktu klub zaplanował przywitanie sławnego piłkarza na stadionie. Organizatorzy przewidują, że na trybunach może pojawić się nawet kilka tysięcy ludzi.

Od piątkowego poranka Zabrze jest na ustach wszystkich: Górnik ogłosił przyjście Lukasa Podolskiego. Tak hitowego transferu w polskiej lidze jeszcze nie było.

Paweł Czado, Interia: Co to wydarzenie oznacza dla Zabrza?

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza: - To wiele znaczy dla Górnika i dla tutejszej społeczności. Dlatego najważniejsze, że udało się sformalizować rozmowy. Wiem, że to było marzenie naszych kibiców, ale również marzenie Łukasza, wielokrotnie słyszałam, jak o tym mówił.

Miała pani okazję poznać piłkarza, wielokrotnie bywał w Zabrzu. Jaki według pani jest? To gwiazdor?

Reklama

- Właśnie nie. Nie odczułam tego.  To bardzo bezpośredni, towarzyski, ułożony człowiek. Wierzę,  że na kontakcie z nim skorzystają  młodzi piłkarze Górnika.

O chęci przyjścia Podolskiego do Zabrza słyszało się od wielu lat. Trwało to tak długo, że niektórzy kibice przestali wierzyć, inni reagowali wręcz szyderczymi komentarzami.

- Ja słysząc pasję, z jaką mówił o chęci gry w Górniku, liczyłam, że to się spełni. Wiadomo, że wielcy sportowcy różne słowa mówią, wiadomo, że często to jedynie kurtuazja. Okazało się jednak, że Lukas Podolski dotrzymał słowa. Cieszę się, nie wątpiłam w to. Wiem, że nasi kibice też są uradowani tym transferem.

No właśnie. Wygląda na to, że będą mieli okazję przywitać piłkarza osobiście. W czwartek uroczyste podpisanie kontraktu o godz.17.30 a o godz.19. przywitanie na stadionie w obecności kibiców.

- Takie transfery to rzadkość i sportowiec tej klasy zasługuje na takie przyjęcie. Wszyscy kibice będą mogli go przywitać. Z niecierpliwością czekam na ligowe mecze Górnika.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama