Reklama

Reklama

Prejuce Nakoulma nie otrzyma polskiego obywatelstwa

Piłkarz Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma nie zostanie obywatelem Polski. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Kancelaria Prezydenta odrzuciła wniosek "Prezesa" o przyznanie polskiego obywatelstwa.

26-letni Nakoulma złożył wniosek o obywatelstwo polskie ponad rok temu. Piłkarzowi z Burkina Faso zależało głównie na tym, by stać się obywatelem Unii Europejskiej, co ułatwiłoby mu znalezienie nowego pracodawcy w Europie.

We Włoszech obowiązuje limit dla zawodników spoza UE, a w Anglii, by dostać pozwolenie na pracę, trzeba mieć rozegrane 75 proc. spotkań w swojej reprezentacji.

Nakoulmie przyglądały się kluby włoskie i angielskie, ale do transferu nie doszło.

Obecnie piłkarz spełnia już ten ostatni wymóg, więc mógłby znaleźć zatrudnienie na Wyspach.

Reklama

Nakoulma gra w Górniku Zabrze od 2011 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy