• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

PKO Ekstraklasa. "Nafciarze" wypunktowali Górnika

Po 10. meczach bez wygranej jedenastka z Płocka znów zwycięska. Wisła wygrała 2-0 z Górnikiem na jego terenie. O wszystkim zdecydowała druga połowa.

Gospodarze zaczęli bardzo ostro i już po kilku minutach zszywany na ławce rezerwowych był Duszan Lagator. Na szczęście Czarnogórzec mógł kontynuować grę, tyle że z obandażowaną głową. Pierwsze minuty to gra głównie w środku pola. Pod jedną i drugą bramką niewiele się działo. W 11 minucie z dystansu strzelał Jesus Jimenez, ale piłka minęła cel. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Janży zakotłowało się pod bramką Krzysztofa Kamińskiego, ale skończyło się na strachu gości. Górnik miał optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Jak zwykle w ostatnich tygodniach brakowało konkretów pod bramką przeciwnika.

Z drugiej strony piłkarze Wisły długo rozgrywali piłkę, mając nawet problem z podprowadzeniem jej pod bramkę Martina Chudego, który rozgrywał dzisiaj 80 kolejny mecz w Ekstraklasie, bez opuszczonej w tym czasie minuty! W tej sytuacji spotkanie było nudne i nieciekawe. Jedyne czego nie brakowało, to wzajemne złośliwości i faule.

W 41 minucie wreszcie jakiś zalążek akcji gości. Zza pola karnego strzelał Jakub Rzeźniczak, ale uderzył niecelnie. W końcówce I połowy z jednej strony "szarpnął" Luka Susnjara, a z drugiej Piotr Krawczyk, ale na niewiele się to zdało. Beznadziejna pierwsza część zakończyła się celnym uderzeniem Mateusza Szwocha, ale Chudy był na miejscu.

Drugą połowę obie drużyny zaczęły ze zmianami. Z jednej strony na boisku pojawili się Damian Michalski i Patryk Tuszyński, natomiast w górniczym zespole grał Richmond Boakye. W 48 minucie Rzeźniczak "zdjął" piłkę z nogi szarżującego napastnika z Ghany i skończyło się na rzucie rożnym. Dwie minuty później doskonałej sytuacji nie wykorzystał Krawczyk. Po zagranej głową piłce przez Damiana Pawłowskiego z 4 metrów, nie atakowany przez nikogo chybił... Zaraz potem znowu pokazał się Boakye. Strzelał dwa razy w przeciągu kilkudziesięciu sekund, ale bez efektu.

W 54 minucie znowu Boakye! Uderzył "szpicą", ale ponownie niecelnie. Tymczasem po godzinie gry było 1-0 dla przyjezdnych! Fatalny błąd w środku pola popełnił Przemysław Wiśniewski, który poślizgnął się, piłkę przejął Dawid Kocyła i zagrał w kierunku Tuszyńskiego. Ten wymanewrował Wiśniewskiego i Kubicę i strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył bezradnego bramkarza Górnika.

W 75 minucie celnie zza pola karnego uderzał Bartosz Nowak, ale Kamiński pewnie złapał piłkę. Pięć minut później było już 2-0 dla "Nafciarzy". Po dalekim wyrzucie z autu Damiana Zbozienia piłka trafiła na nogę Szwocha, który z kilkunastu metrów przymierzył tak, że Chudy po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Wisła wygrała i ma na koncie już 29 punktów, tylko o cztery mniej niż Górnik, który dziś przegrał na własne życzenie.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 0-2 (0-0)

27. kolejka Polska - Ekstraklasa
2021-04-24 15:00 | Stadion: Stadion Sportowy im. Ernesta Pohla | Arbiter: D. Sylwestrzak
Górnik Zabrze
Wisła Płock
0
2
P. Tuszyński 61'
M. Szwoch 81'

Bramki: 0-1 Patryk Tuszyński (61.), 0:2 Mateusz Szwoch (80.)

Żółte kartki: Daniel Ściślak, Krzysztof Kubica, Richmond Boakye - Górnik. Dawid Kocyła, Dusan Lagator, Damian Zbozień, Alan Uryga - Wisła.

Jakub Rzeźniczak
71′ Krzysztof Kubica
Alan Uryga88′
72′ Dariusz Pawłowski
Luka Sušnjara46′
72′ Roman Prochazka
Dawid Kocyła53′ 62′
Bartosz Nowak
Damian Rasak
19′ 46′ Daniel Ściślak
Mateusz Szwoch  81′
Erik Janża
Duszan Lagator56′
Jesus Jimenez
Piotr Tomasik
72′ Piotr Krawczyk
Mateusz Lewandowski46′
Dawid Kudła
Bartłomiej Gradecki
72′ Kacper Michalski
Filip Lesniak
72′ Norbert Wojtuszek
Piotr Pyrdoł62′
72′ Michal Rostkowski
Airam Cabrera
46′ 88′ Richmond Yiadom Boakye